mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 200 tysięcy Fordów w Polsce

200 tysięcy Fordów w Polsce

W dniu dzisiejszym został sprzedany 200-tysięczny, nowy samochód marki Ford sprowadzony do Polski przez oficjalne kanały dystrybucji.

Jednocześnie pod koniec lutego br. został sprzedany w naszym kraju 50-tysięczny Ford Focus. Ford jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Obecnie, już trzeci rok z rzędu, Ford Polska należy do firm o najszybszym przyroście sprzedaży nowych samochodów. W 2002 roku firma odnotowała blisko 65% wzrost sprzedaży, w ub. roku sprzedaż wzrosła o 45%. W pierwszych dwóch miesiącach 2004 roku sprzedaż wyniosła 5.832 szt, co stanowi ponad 45% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w ub. roku. Dzięki tak dobrym wynikom sprzedaży po dwóch miesiącach br. firma Ford Polska osiągnęła rekordowy udział   w rynku - 9%, a także uplasowała się na 5 miejscu wśród najchętniej kupowanych marek samochodów w Polsce. Są to najlepsze wyniki jakie udało się osiągnąć firmie Ford w ciągu swej 13-letniej obecności na rynku polskim.
 
Wśród pięciu modeli, których sprzedaż w Polsce najszybciej rośnie, aż trzy to samochody Forda – Ford Fusion, Ford Focus oraz Ford Mondeo. Również pozostałe modele cieszą się niezwykłą popularnością – np. Ford Transit jest liderem w segemencie samochodów dostawczych, a Ford Mondeo zajmuje drugie miejsce w segmencie C/D.

Ford Focus został wprowadzony na rynek polski pod koniec 1998 roku. Od tego czasu na polskie drogi z salonów wyjechało ponad 50 tysięcy aut tego modelu. Wśród ważnych sukcesów Forda Focus w Polsce należy podkreślić fakt, że model ten był liderem segmentu C w 2002 roku, a w ubiegłym roku oraz po dwóch miesiącach 2004 r. zajmuje drugie miejsce.

Również w Europie oraz na świecie Ford Focus cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Pod koniec lutego br. z taśmy montażowej w fabryce w Saarlouis (Niemcy) zjechał 3-milionowy Ford Focus wyprodukowany w Europie, zaś do klientów na całym świecie trafiło ponad 4 miliony sztuk tego auta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.