mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 207 ciężarówek w leasingu

207 ciężarówek w leasingu

Vos Logistics weźmie w leasing 207 ciężarówek od Deutsche Leasing Polska. To rekord w branży transportowej.

207 ciężarówek w leasingu

Wartość umowy podpisanej przez Vos Logistics opiewa na 12 mln euro. Ciężarówki powiększą flotę firmy, która dziś dysponuje ponad 500 ciągnikami.

Zakupy i wykorzystanie pojazdów to kolejny dowód na to, że koniunktura w Polsce stale się poprawia - im lepsza kondycja gospodarki, tym więcej towarów wozi się w Polsce samochodami. Vos obsługuje przede wszystkim branżę elektroniczną, AGD, chemiczną, paliwową, budowniczą i motoryzacyjną.

- Na koniec tego roku w grudniu chcemy mieć 768 własnych ciężarówek - mówi Katarzyna Nowakowska z Vos Logistics Polska. Firma-matka, holenderski Vos Logistics zaliczany jest do największych graczy na europejskim rynku przewozów; dysponuje flotą 3,5 tys. samochodów (w ub.r. jego przychody sięgnęły 700 mln euro).

Vos (dawny Euroad) rośnie jak na drożdżach: w ub.r. dysponował 380 własnymi samochodami, przychody firmy sięgnęły 130 mln zł. Ten rok ma być lepszy: w pierwszym półroczu przychody firmy były wyższe o 30 proc. niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Największy polski konkurent Vos Logistics, Pekaes, ma ponad 660 samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.