mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 20-latek w teamie Jaguara

20-latek w teamie Jaguara

Kolegą Marka Webbera w zespole Jaguar Racing Formuły 1 na sezon 2004 będzie dwudziestoletni Austriak Christian Klien.

Decyzja o zatrudnieniu młodego Austriaka zapadła natychmiast po dwudniowych testach w zeszłym tygodniu na torze w Valencji. Podczas próbnych jazd, pierwszy raz będący za kierownicą bolidu Formuły 1, Klien zademonstrował umiejętności oraz potencjał, które przekonały do niego szefów zespołu. Już w tym tygodniu obaj kierowcy Jaguara wezmą udział w kolejnych testach nowych aut, tym razem na torze w Barcelonie.

"Christian wykazał się spokojem i opanowaniem, nie było po nim widać, iż są to jego pierwsze próby w aucie Formuły 1. Jego techniczne umiejętności są doskonałe i już teraz widać, że drzemie w nim wielki talent. Poza tym dużo pracował z naszymi inżynierami, a po zapoznaniu się z samochodem zademonstrował dużą szybkość" powiedział o Klienie dyrektor zespołu Jaguar Racing David Pitchforth.

Austriak po podpisaniu kontraktu powiedział tylko, iż jest teraz najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, lecz wie, iż czeka go mnóstwo ciężkiej szansy, by sprostać oczekiwaniom.

Zatrudnienie na następny sezon Kliena spowodowało rozstanie się z poprzednim kierowcą Justinem Wilsonem, który dołączył do zespołu na ostatnie pięć wyścigów poprzedniego sezonu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.