mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 250 kultowych aut w jednym miejscu

250 kultowych aut w jednym miejscu

Z okazji 25. urodzin na torze Jastrząb k. Radomia odbył się ogólnopolski zlot miłośników Mazdy MX-5. Fani nie zawiedli i stawili się w sile 250 samochodów.

250 kultowych aut w jednym miejscu
Najlepiej sprzedający się dwumiejscowy samochód sportowy w historii motoryzacji (do dzisiaj wyprodukowano 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5), który nawet znalazł się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinnessa, obchodzi w tym roku 25-lecie rozpoczęcia produkcji. Z tego powodu w różnych rejonach świata odbywają się rocznicowe uroczystości.

W Polsce Mazda Motor Poland, we współpracy z MX-5 Klub Polska, uczciła 25-lecie modelu organizując ogólnopolski zlot, który odbył się w miniony weekend na torze Jastrząb k. Radomia. Imprezę poprowadzili Anna Dereszowska i Patryk Mikiciuk. Na zlot przyjechało łącznie 250 egzemplarzy Mazdy MX-5 z całego kraju, co tylko potwierdza, że również w Polsce model ten ma liczne grono wielbicieli.

O znalezienie dwóch identycznych samochodów było trudno. Klubowicze dumnie prezentowali swoje MX-5, podkreślając własny wkład w jak najlepsze utrzymanie samochodów, nawet tych 25-letnich, i staranne przygotowanie ich do startów w wyścigach. Maski najmocniejszych samochodów skrywały turbodoładowane silniki o mocy sięgającej nawet 380 KM.


Zlotowicze mogli spróbować swoich sił w próbach sprawnościowych na torze. Ćwiczyli panowanie nad autem na macie poślizgowej, jazdę w alkogoglach i mogli sprawdzić się w próbie Stewarta, brali również udział w szkoleniu pierwszej pomocy i mogli sprawdzić moc swoich MX-5 na hamowni.

Dodatkową atrakcją był co-drive z Tomaszem Kucharem, który dostarczył pasażerom niezapomnianych sportowych wrażeń, szybko pokonując trudne sekwencje zakrętów. Dzieci kolorowały MX-5 swoich marzeń i mogły spróbować swoich sił na mini torze MX-5. Nie zabrakło urodzinowego tortu i wielkiego napisu złożonego z samochodów. Uczestnicy zlotu wspólnie ułożyli również zdjęcie z 500 fragmentów, a dzięki sygnałowi radiowemu udało się posłuchać symfonii 250 aut grających utwór zespołu AC/DC – Highway to Hell.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda MX-5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda MX-5 zlot jubileusz

Podobne wiadomości:

Zapowiedź nowej Mazdy MX-5

auto motor i sport 0000-00-00

Na początku września oficjalnie zostanie zaprezentowana nowa, czwarta już generacja małego roadstera z Japonii - Mazdy MX-5.

Mazda 3 – ceny i wyposażenie

Mazda 3 – ceny i wyposażenie

Premiery 2018-12-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista finalistów World Car of the Year
WCOTY 2019 - lista finalistów World Car of the Year
Konkurs World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 przeszedł do kolejnego etapu. Poznaliśmy właśnie finałową listę kandydatów do tytułu Światowego Samochodu Roku 2019.