1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. 250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

Volkswagen dostarczył do klientów na całym świecie już ponad ćwierć miliona zelektryfikowanych samochodów, wśród których są hybrydy i auta elektryczne.

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena
250-tysięczny samochód marki Volkswagen, wyposażony w napęd elektryczny, przekazano w połowie grudnia 2019 roku w Autostadt szczęśliwej klientce. Właśnie tyle zelektryfikowanych pojazdów niemieckiej marki powstało od 2013 roku, gdy do sprzedaży wprowadzono elektryczny miejski model Volkswagen e-Up.

Elektryczne i hybrydowe Volkswageny

Ofertę zelektryfikowanych samochodów Volkswagena w kolejnych latach konsekwentnie rozbudowywano. W 2014 roku do Volkswagena e-Up dołączyły takie modele, jak Volkswagen e-Golf oraz Volkswagen Golf GTE, a w 2015 roku Volkswagen Passat GTE i Volkswagen Passat Variant GTE.

Z kolei od 2018 roku w Chinach dostępne są Volkswageny Passat i Tiguan, oferowane jako hybrydy plug-in, a w tym roku ofertę poszerzyły wyposażone w akumulatory elektryczne wersje modeli Volkswagenów Bora i Lavida.

Prawdziwym bestsellerem wśród elektrycznych aut Volkswagena jest model e-Golf, który został dotąd wyprodukowany w liczbie 104 tysięcy egzemplarzy. Za nim plasują się:

  • Volkswagen Golf GTE (51 tysięcy),
  • Volkswagen Passat Variant GTE (42 tysiące),
  • Volkswagen e-Up! (21 tysięcy).

W sumie, połowa klientów wybrała modele wyposażone w akumulator, a połowa modele hybrydowe typu plug-in.

Volkswagen e-Golf autem nr 250 000

250-tysięcznym zelektryfikowanym pojazdem Volkswagena okazał się e-Golf w kolorze Pure White. W połowie grudnia 2019 roku w Autostadt w Wolfsburgu odebrała go Sandra Fleischer z Herne.

- Wyprodukowanie 250 tysięcy samochodów ze zelektryfikowanym napędem to ważny krok marki Volkswagen w tworzeniu motoryzacji neutralnej dla klimatu. Odpowiedź na ważne wyzwania współczesności stanowią przede wszystkim modele w pełni elektryczne, jak te należące do rodziny ID. Pozwalają one czerpać wielką przyjemność z jazdy i mają zalety o jakich kilka lat temu mogliśmy tylko marzyć – są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, zapewniają pasażerom więcej miejsca, mimo że ich rozmiary nie są większe niż aut tradycyjnych, są ciche, bardzo oszczędne i niedrogie w utrzymaniu. Dlatego kolejne 250.000 zelektryfikowanych samochodów zamierzamy sprzedać w znacznie krótszym czasie. W Volkswagenie jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych – powiedział Jürgen Stackmann, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i after sales.

W 2019 roku marka Volkswagen dostarczyła klientom ponad 70 tys. zelektryfikowanych aut. W 2018 roku było ich 50 tys. Najważniejszymi rynkami zbytu tego rodzaju pojazdów w 2019 roku były Chiny, Norwegia, Niemcy, USA i Wielka Brytania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 75 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf od 70 tys. złotych

Volkswagen Golf od 70 tys. złotych

Aktualności 2020-03-09

Volkswagen Golf GTI, GTE i GTD

Volkswagen Golf GTI, GTE i GTD

Premiery 2020-03-07

Komentuj:

~Dr Benjamin Scarlett Owen 2020-03-03

RELIABLE BUSINESS/HOME/REAL ESTATES/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN OFFER TODAY? QUICK AND AFFORDABLE LOAN CONTACT US VIA Call/Text +1(415)630-7138 Email drbenjaminfinance@gmail.com

~Dr Benjamin Scarlett Owen 2020-03-03

RELIABLE BUSINESS/HOME/REAL ESTATES/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN OFFER TODAY? QUICK AND AFFORDABLE LOAN CONTACT US VIA Call/Text +1(415)630-7138 Email drbenjaminfinance@gmail.com

~Linda 2020-01-09

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMYnnWitajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona. Najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej… harmonogram, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczkinnOferują one wszelkiego rodzaju kategorie pożyczeknnPożyczka krótkoterminowa (5_10 lat)nPożyczka długoterminowa (20_40)nPożyczka na media (10_20)nOferują pożyczki jaknKredyt mieszkaniowy ............., Kredyt biznesowy ........ Kredyt dłużny .......nPożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczejnPożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itdnE-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)nJeśli chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW ? łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.