1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. 250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena

Volkswagen dostarczył do klientów na całym świecie już ponad ćwierć miliona zelektryfikowanych samochodów, wśród których są hybrydy i auta elektryczne.

250 tys. zelektryfikowanych aut Volkswagena
250-tysięczny samochód marki Volkswagen, wyposażony w napęd elektryczny, przekazano w połowie grudnia 2019 roku w Autostadt szczęśliwej klientce. Właśnie tyle zelektryfikowanych pojazdów niemieckiej marki powstało od 2013 roku, gdy do sprzedaży wprowadzono elektryczny miejski model Volkswagen e-Up.

Elektryczne i hybrydowe Volkswageny

Ofertę zelektryfikowanych samochodów Volkswagena w kolejnych latach konsekwentnie rozbudowywano. W 2014 roku do Volkswagena e-Up dołączyły takie modele, jak Volkswagen e-Golf oraz Volkswagen Golf GTE, a w 2015 roku Volkswagen Passat GTE i Volkswagen Passat Variant GTE.

Z kolei od 2018 roku w Chinach dostępne są Volkswageny Passat i Tiguan, oferowane jako hybrydy plug-in, a w tym roku ofertę poszerzyły wyposażone w akumulatory elektryczne wersje modeli Volkswagenów Bora i Lavida.

Prawdziwym bestsellerem wśród elektrycznych aut Volkswagena jest model e-Golf, który został dotąd wyprodukowany w liczbie 104 tysięcy egzemplarzy. Za nim plasują się:

  • Volkswagen Golf GTE (51 tysięcy),
  • Volkswagen Passat Variant GTE (42 tysiące),
  • Volkswagen e-Up! (21 tysięcy).

W sumie, połowa klientów wybrała modele wyposażone w akumulator, a połowa modele hybrydowe typu plug-in.

Volkswagen e-Golf autem nr 250 000

250-tysięcznym zelektryfikowanym pojazdem Volkswagena okazał się e-Golf w kolorze Pure White. W połowie grudnia 2019 roku w Autostadt w Wolfsburgu odebrała go Sandra Fleischer z Herne.

- Wyprodukowanie 250 tysięcy samochodów ze zelektryfikowanym napędem to ważny krok marki Volkswagen w tworzeniu motoryzacji neutralnej dla klimatu. Odpowiedź na ważne wyzwania współczesności stanowią przede wszystkim modele w pełni elektryczne, jak te należące do rodziny ID. Pozwalają one czerpać wielką przyjemność z jazdy i mają zalety o jakich kilka lat temu mogliśmy tylko marzyć – są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, zapewniają pasażerom więcej miejsca, mimo że ich rozmiary nie są większe niż aut tradycyjnych, są ciche, bardzo oszczędne i niedrogie w utrzymaniu. Dlatego kolejne 250.000 zelektryfikowanych samochodów zamierzamy sprzedać w znacznie krótszym czasie. W Volkswagenie jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych – powiedział Jürgen Stackmann, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i after sales.

W 2019 roku marka Volkswagen dostarczyła klientom ponad 70 tys. zelektryfikowanych aut. W 2018 roku było ich 50 tys. Najważniejszymi rynkami zbytu tego rodzaju pojazdów w 2019 roku były Chiny, Norwegia, Niemcy, USA i Wielka Brytania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 75 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Enyaq iV. Nowy elektryczny SUV

Skoda Enyaq iV. Nowy elektryczny SUV

Aktualności 2020-05-07

Polacy mało wiedzą o autach elektrycznych

Polacy mało wiedzą o autach elektrycznych

Aktualności 2020-05-13

Komentuj:

~W 2020-04-08

W Łodzi i okolicach Polecam firmę The King autoskup. Szybko i sprawnie. Płatność gotówką. Dojazd do klienta. Uczciwa firma. www.the-king.pl

~Dr Benjamin Scarlett Owen 2020-03-03

RELIABLE BUSINESS/HOME/REAL ESTATES/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN OFFER TODAY? QUICK AND AFFORDABLE LOAN CONTACT US VIA Call/Text +1(415)630-7138 Email drbenjaminfinance@gmail.com

~Dr Benjamin Scarlett Owen 2020-03-03

RELIABLE BUSINESS/HOME/REAL ESTATES/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN OFFER TODAY? QUICK AND AFFORDABLE LOAN CONTACT US VIA Call/Text +1(415)630-7138 Email drbenjaminfinance@gmail.com

~Linda 2020-01-09

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMYnnWitajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona. Najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej… harmonogram, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczkinnOferują one wszelkiego rodzaju kategorie pożyczeknnPożyczka krótkoterminowa (5_10 lat)nPożyczka długoterminowa (20_40)nPożyczka na media (10_20)nOferują pożyczki jaknKredyt mieszkaniowy ............., Kredyt biznesowy ........ Kredyt dłużny .......nPożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczejnPożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itdnE-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)nJeśli chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT
Hyundai Veloster N z nową skrzynią N DCT
Nowy Hyundai Veloster N otrzyma zupełnie nową 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z mokrymi sprzęgłami (N DCT). Trafi ona także do modelu i30 N.

Podkast VW Podkast VW