mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 25 000 Viperów już grasuje na drogach

25 000 Viperów już grasuje na drogach

Kolejny krok milowy w zakładzie Conner Avenue Assembly Plant Chrysler LLC: 25-tysięczny samochód Dodge Viper. Nowym właścicielem Vipera SRT10 2008 został sam Kurt Busch w uznaniu zasług jakie położył dla marki Dodge jako czołowy kierowca tej marki w zawodach NASCAR Sprint Cup Series 2007.

25 000 Viperów już grasuje na drogach
„To coś naprawdę niesamowitego i jestem bardzo wdzięczny Bobowi Nardeli’emu i wszystkim przyjaciołom w Dodge za tak wspaniały prezent” – mówi Kurt Busch, kierowca Dodge Nr.2 Miller Lite. „Być świadkiem zjeżdżającego z linii produkcyjnej 25-tysięcznego Vipera to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Czuję się podobnie jak dziecko w oczekiwaniu na specjalny prezent świąteczny z tej okazji” – dodał.

Kluczyki do 25-tysięcznego Vipera Kurt Busch’owi wręczył prezes i dyrektor naczelny Chrysler LLC Robert Nardelii zaraz po tym, jak pojazd ten zjechał z linii montażowej Conner Avenue Assembly Plant.  

„Jest to wielkie osiągnięcie zważywszy na fakt, iż Dodge Viper SRT10 jest pojazdem montowanym w całości ręcznie” – powiedział Bob Nardelii. „W tym właśnie unikalnym zakładzie produkcyjnym powstaje prawdziwa legenda amerykańskiego sportu motorowego.”

Ręczna produkcja Dodge Vipera SRT10 odbywa się na linii o długości 215 metrów przy 26 stanowiskach roboczych, obsługiwanych przez 48 specjalnie wybranych w tym celu montażystów, zwanych Craftpersons (Specjaliści). Montaż 8,4-litrowego silnika SRT V-10 o mocy 600 KM przebiega równolegle na 24-stanowiskowej linii okrężnej.

Od czasu swej premiery jako pojazd koncepcyjny na Salonie Samochodowym NAIAS 1989 w Detroit – Dodge Viper podbił serca entuzjastów tego modelu na całym świecie. Produkcja Dodge Vipera w zakładzie New Mack Assembly Plant datuje się od maja 1992 roku, po czym w październiku 1995 trafiła w do Conner Avenue Asembly Plant. Montaż silnika V-10 przeniesiono z Mound Road Engine do Conner Avenue w roku 2001. Nowy, czwartej generacji Dodge Viper SRT10 wejdzie na rynek w roku 2008.

Najnowszą ofertą Dodge, przeznaczoną dla prawdziwych fanów wyczynu, jest Dodge Viper SRT10 ACR – najlepszy bez wątpienia amerykański samochód wyścigowy, dopuszczony do normalnego ruchu drogowego. Jest napędzany silnikiem V-10 o pojemności 8,4 litra i mocy 600 KM, odznacza się szeregiem usprawnień aerodynamicznych, obniżoną masą własną, zawieszeniem typu wyścigowego oraz zestrojeniem podzespołów do torowej jazdy wyczynowej.
Tematy w artykule: Viper Viper venom 1000 twin turbo

Podobne wiadomości:

Dodge Viper SRT10 – Puszczone samopas

auto motor i sport 0000-00-00

Jego najnowsze wcielenie jest ostre jak diabli. Dodge Viper SRT10, zwany potocznie "żmiją", to auto, które daje popalić i nie wybacza błędów! To 600 koni ognistych i trudnych do okiełznania.

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.