mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 260 autobusów Solaris do Berlina

260 autobusów Solaris do Berlina

Wygrana w przetargu na dostawę 260 autobusów marki Solaris dla BVG stała się faktem. Wczoraj minął termin na złożenie ewentualnego veta wobec podjętej decyzji. Protesty nie wpłynęły. Podpisanie odpowiedniej umowy nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

260 autobusów Solaris do Berlina

Przetarg rozpisany przez Berlińskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej (BVG) przewiduje dostawę 400 autobusów miejskich różnych typów w ciągu najbliższych trzech lat. Największa część zamówionych pojazdów pochodzić będzie z fabryki Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa. U polskiego producenta Berlińczycy zamówili aż 260 Solarisów Urbino o długości 18 metrów. 130 popularnych „przegubowców” trafi na ulice Berlina już w przyszłym roku. Dalsze dostawy  rozłożone będą na dwa kolejne lata i wyniosą 70 sztuk w roku 2006 i 60 sztuk w roku 2007.

Zamówienie na 260 autobusów dla Berlina to nie pierwszy kontrakt Solaris Bus & Coach dla BVG. W barwach Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jeździ już 16 Solarisów Urbino. "Doskonale znamy wymogi i oczekiwania naszych berlińskich klientów" – mówi Krzysztof Olszewski, Prezes solaris Bus&Coach - "Za nami są cztery lata doświadczeń i wzajemnej współpracy."

Wszystkie autobusy dla BVG produkowane przez Solaris Bus & Coach zostaną wyposażone w tzw. „pakiet berliński” obejmujący klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, filtr CRT, dwie ręcznie odkładane rampy (przy pierwszych i drugich drzwiach), lodówkę dla kierowcy, system monitoringu wnętrza autobusu a także zaawansowany system informacji pasażerskiej. Tego rodzaju wyposażenie BVG uznaje za standard.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.