mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2 terenówki Audi

2 terenówki Audi

Jak wynika z najnowszych doniesień, niemiecki producent w przeciągu kilku kolejnych lat wprowadzi do sprzedaży dwa, a nie jeden - jak do tej pory utrzymywał - auta segmentu SUV.

2 terenówki Audi

Za rok, w marcu 2006 klienci amerykańscy, a potem w pozostałych krajach, będą mogli nabyć pierwsze z nich - Q7. Ilość miejsc w dużej terenówce można odczytać z nazwy modelu. Należy się spodziewać, że auto będzie dużą konkurencją dla BMW X5, Lexusa RX300, Volvo XC90, jak i rodzimych Grand Cheeroke czy Lincolna Aviatora.

Natomiast, za kolejne dwa lata spodziewany jest mniejszy model bazujący na podzespołach przyszłego A4. Ten z kolei będzie miał szansę zagrozić pozycji BMW X3 i małym amerykańskim terenówkom jak choćby Ford Escape.

Jak widać Audi budzi się kiedy piłka jest już w grze. Włodarze z Ingolstadt przyznają, że zbyt długo czekali na rozwój sytuacji w tym segmencie. Teraz przyjdzie im walczyć z autami nie tylko tradycyjnie silnej konkurencji amerykańskich firm, ale i już zadomowionych na tamtejszym rynku poza-amerykańskich marek.

Ambitne plany zakładają sprzedaż 50 tys. sztuk Q7 rocznie. Jednak na starcie w 2006, wstępnie wycenione na około 40 tys. dolarów auto (5-miejscowe BMW X5 od 41.700, Lexus RX300 od 37.800), może osiągnąć wynik nawet o połowę mniejszy i na to też przygotowuje się firma. Cóż, kto ostatni przychodzi...


Nadjeżdża offroadowe Audi

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.