mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3000 USD na kupno auta

3000 USD na kupno auta

Od Kalifornii po wschodnie wybrzeże USA, firmy w całych Stanach starają się jak mogą zachęcać swoich pracowników do większego zainteresowania sprawami środowiska naturalnego, oferując im dofinansowanie zakupionych przez nich aut o napędzie hybrydowym.

Jedną z ostatnich firm, która także podąża tą drogą jest firma Timberland z siedzibą w Stratham, w stanie New Hampshire, specjalizującą się w projektowaniu i marketingu obuwia, odzieży i akcesoriów z nimi związanych. Firma oferuje dotację w wysokości 3000 USD dla każdego ze swoich 6000 pracowników jeśli nabędą oni którekolwiek z obecnie produkowanych aut z napędem hybrydowym.

Wśród aut, które z reguły bierze się pod uwagę są najbardziej popularne marki: Honda, Toyota i Ford, które to mają w swoich ofertach auta wyposażone w silniki elektryczne i benzynowe, a które dzięki zastosowaniu najnowszych technologii ograniczają emisję spalin do minimum.

Ciekawe czy podobny trend zawita także do kraju nad Wisłą? W ubiegłym roku w Polsce sprzedano 30 Toyot Prius, jednakże firmy które je zakupiły, uczyniły to głównie ze względów prestiżowych, a nie przez wzgląd na wspólne dobro jakim jest ochrona środowiska. Brakuje bowiem jakiegokolwiek bodźca w postaci niższych opłat związanych z zakupem tego typu aut przyjaznych dla środowiska. W całej Europie Zachodniej Toyota nie nadąża z dostawami.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.