mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300-milionowy Ford

300-milionowy Ford

18 listopada tego roku z taśm zakładów produkcyjnych w Dearborn w USA zjechał 300 milionowy egzemplarz Forda.

300-milionowy Ford

Firma Ford Motor Company została założona 16 czerwca 1903 roku. Obecnie jest drugim pod względem wielkości producentem samochodów na świecie, zatrudniającym około 335,000 pracowników i działającym w ponad 200 krajach na sześciu kontynentach. Grupa Ford obejmuje takie marki samochodowe jak: Aston Martin, Ford, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mazda, Mercury i Volvo. Gama usług związanych z rynkiem motoryzacyjnym obejmuje produkty oferowane przez: Ford Credit, Hertz oraz Quality Care.

Wśród największych samochodowych bestsellerów w historii Forda był między innymi słynny Model T, wyprodukowany od 1908 do 1927 roku w liczbie ponad 15 milionów sztuk. Jednak najliczniejszą rodziną modeli Forda jest produkowana od wielu lat linia półciężarówek (pick-up) F-Series, które do tej pory znalazły 29 milionów nabywców. W Europie najlepsze były Ford Fiesta, Taunes, Granada oraz Transit.

Ford nie zamierza spoczywać na laurach. W przyszłym roku zostanie wprowadzonych 40 nowych modeli na całym świecie, w tym najnowszy Mustang, zaś w ciągu najbliższych pięciu planowane jest wprowadzenie 200 nowych produktów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.