mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300 tysięcy hybrydowych Toyot

300 tysięcy hybrydowych Toyot

Toyota zamierza w przyszłym roku sprzedać 300 tysięcy aut z napędem hybrydowym (spalinowo-elektrycznym). Główną przeszkodą mogą być jedynie moce produkcyjne zakładów Toyoty.

O nowych planach największego japońskiego koncernu samochodowego oficjalnie poinformował prezes zarządu Fujio Cho. Choć miliardy dolarów przeznaczane są obecnie przez wszystkie największe firmy motoryzacyjne na badania i rozwój technologii ogniw paliwowych wykorzystujących wodór, to jednak wg ekspertów trzeba jeszcze co najmniej 10 lat, aby mogły być one wykorzystywane w masowej produkcji. Dlatego też modele hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, ze względów ekonomicznych i środowiskowych.

W zeszłym roku Toyota sprzedała 53.293 samochody z napędem hybrydowym, w tym liczba ta zostanie przynajmniej podwojona, a w 2005 roku ma wynieść już 300 tys. Na początku tego tygodnia przedstawiciele firmy oficjalnie ogłosili zwiększenie miesięcznej produkcji modelu Prius z 10 tys. do 15 tys. w 2005 r., co ma być odpowiedzią na duży popyt na ten model. Na początku przyszłego roku koncern planuje też wprowadzić do sprzedaży dwa hybrydowe modele z segmentu SUV: Toyotę Highlander oraz Lexusa RX400H.

"Jedynym problemem może być wyprodukowanie takiej liczby aut z napędem hybrydowym - powiedział Cho - jednak mamy na to cały rok i aby ten cel osiągnąć zwiększymy nasze wysiłki." Obecnie hybrydowe modele produkowane są wyłącznie w Japonii, jednak rozważane jest przeniesienie części tej produkcji do zakładów Toyoty w USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.