mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 30 tys. Loganów w 3 miesiące

30 tys. Loganów w 3 miesiące

W ciągu trzech miesięcy od debiutu rynkowego Dacia sprzedała i przyjęła zamówienia łącznie już na 30.000 egzemplarzy modelu Logan.

30 tys. Loganów w 3 miesiące

W tym czasie sprzedano 19.015 aut oraz przyjęto 11.830 zamówień i to tylko na sześciu rynkach włączając w to rynek rumuński, który jest na razie głównym rynkiem sprzedaży. W Rumunii Logan jest już drugim najbardziej popularnym modelem Dacii z łączną liczbą sprzedanych aut w wysokości 14.751 egzemplarzy. W samym tylko listopadzie Logan był najlepiej sprzedającym się autem z 4.304 sprzedanymi autami.

22% sprzedaży (4.264 sztuk) trafiło na rynki zagraniczne. I tak po kolei były to od 1 października Chorwacja, od 14 października Serbia i Czarnogóra oraz Słowacja, od 16 października Węgry, od 30 października Czechy i od 19 listopada Turcja.

Oprócz dobrego wyniku sprzedaży przyjeto już także zamówienia na 11.830 kolejnych Loganów, z czego 9.500 w Rumunii. Aby zaspokoić wysoki popyt na ten model fabryka Dacii w Piseti (Rumunia) będzie musiała rozpocząć produkcję w systemie trzyzmianowym.

Kolejnymi rynkami, na których pojawi się Logan będą Syria, Słowewnia, Polska i Liban. Na rynkach Europy Zach. model ten zadebiutuje w połowie przyszłego roku, choć już pojawiły się pogłoski, iż prywatni importerzy będą na własną rękę sprowadzać Dacię Logan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.