mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 30% wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce

30% wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce

Firma MMC Car Poland - wyłączny dystrybutor samochodów Mitsubishi w Polsce, zanotowała 29,4% wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu bieżącego roku.

W tym okresie klienci kupili 1663 auta tej marki (w porównaniu do 1285 sprzedanych w analogicznym okresie roku poprzedniego). Największy wzrost zanotowały modele Outlander i L200. Aż 359 klientów zdecydowało się na debiutujące niedawno modele Lancer i Lancer Evolution VIII.

Nadal najpopularniejszym modelem Mitsubishi w Polsce jest Space Star – sprzedano 677 takich aut, co oznacza zwyżkę o 11,9% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku (605 samochodów). 353 klientów zdecydowało się na zakup Mitsubishi Carismy. Od początku roku sprzedano 196 Lancerów w wersji sedan i 23 Lancery Evolution VIII (te auta pojawiło się w sprzedaży w czerwcu) oraz 140 Lancerów kombi. Tym samym w zaledwie miesiąc roczny plan sprzedaży Lancera Evolution VIII (30 aut) został zrealizowany w 76 procentach.

Wśród modeli z napędem na 4 koła najwyższy wzrost dotyczył modelu Outlander (1480%) - sprzedano 79 takich aut. Sprzedaż pickupa L200 (21 samochodów) zwiększyła się o 200%. 95 klientów stało się właścicielami Pajero Pinina.

Warto podkreślić, że wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce przewyższył tempo wzrostu całego rynku, co powiększyło udział aut tej marki w ogólnej sprzedaży na naszym rynku do 0,85%.

Gama aut sprzedawanych w Polsce obejmuje produkowane w holenderskiej fabryce NedCar modele Carisma i Space Star, powstający w fabryce Pinifarina Pajero Pinin, oraz importowane z Japonii modele Lancer w debiutującej w czerwcu 2004 roku wersji sedan, Lancer kombi, sportowy Lancer Evolution VIII a także terenowe auta Outlander i Pajero. We wrześniu w polskiej ofercie pojawi się Mitsubishi Colt – nowy model niezwykle ważny dla Mitsubishi w Europie, który produkowany jest w fabryce NedCar.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.