mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3-milionowy Focus w Europie

3-milionowy Focus w Europie

Dziś (26 lutego 2004 r.) z taśmy montażowej zakładów w Saarlouis w Niemczech zjechał 3-milionowy Ford Focus wyprodukowany w Europie.

3-milionowy Focus w Europie

Ford Focus należy do najpopularniejszych obecnie modeli samochodów na rynku europejskim. Jego sprzedaż na Starym Kontynencie w 2003 roku zamknęła się liczbą 468.000 egzemplarzy. Oprócz fabryki w Saarlouis, Ford Focus jest wytwarzany także w zakładach Forda w Walencji (Hiszpania), Sankt Petersburgu (Rosja) oraz w Hermosillo (Meksyk), Pacheco (Argentyna) i w Wayne w stanie Indiana (USA). Do dziś Ford Focus znalazł ponad 4 miliony nabywców na całym świecie. Szczególnie udane dla tego modelu były lata 2000 i 2001, kiedy to Ford Focus cieszył się mianem najchętniej kupowanego samochodu osobowego na świecie.

W fabryce w Saarlouis każdego dnia wytwarzanych jest ponad 1.500 egzemplarzy Forda Focus i nowego Forda Focus C-MAX. Nowoczesna organizacja produkcji pozwala na pełną elastyczność pod względem kolejności wytwarzania i liczby budowanych modeli i wersji, dzięki czemu fabryka może błyskawicznie reagować na zmieniające się zapotrzebowanie rynku.

W ubiegłym roku produkcja w Saarlouis osiągnęła poziom 370 600 sztuk. Aż 71% tej liczby zostało wyeksportowanych do ponad 80 krajów całego świata. Od chwili otwarcia w 1970 roku w zakładach w Saarlouis wyprodukowano ogółem ponad 9 milionów samochodów. Wśród modeli produkowanych w Saarlouis był między innymi najbardziej popularny model w historii Ford of Europe – Escort, którego całkowita produkcja przekroczyła 18 mln egzemplarzy, a także legendarny Ford Capri.

Podczas specjalnej uroczystości pracownicy fabryki i zaproszeni goście owacją powitali chwilę, w której John Fleming, wiceprezes ds. produkcji europejskiej filii Forda, zjechał z taśmy jubileuszowym 3-milionowym samochodem, którym okazał się Ford Focus ST 170 w kolorze Ford Racing Blue, napędzany silnikiem o mocy 173 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.