mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 450 Mercedesów do Istambułu

450 Mercedesów do Istambułu

Przedstawiciele Działu Autobusów koncernu DaimlerChrysler i Zakładów Komunikacyjnych w Istambule IETT podpisali wczoraj kontrakt na dostawę 450 autobusów miejskich.

450 Mercedesów do Istambułu

Zamówienie obejmuje 350 autobusów solo i 100 autobusów przegubowych typu Mercedes-Benz Citaro, produkowanych w Mannheim. Wszystkie zakontraktowane autobusy mają być dostarczone do Turcji w ciągu bieżącego roku.

Po raz pierwszy w Turcji niskopodłogowe autobusy miejskie Citaro będą obsługiwać komunikację liniową. Zastąpią one dotychczasowe autobusy wysokopodłogowe i zapewnią pasażerom nowy standard przejazdów. Jesienią ubiegłego roku zjechał z taśmy dziesięciotysięczny egzemplarz z rodziny Mercedesa-Benz Citaro. W samym tylko roku 2004 sprzedano ponad 2,5 tys. autobusów Citaro.

Pasażerowie w Citaro powinni docenić przede wszystkim przyjazną im konstrukcję niskiej podłogi, wydajną klimatyzację oraz jasne i pogodne wnętrze pojazdu z dużą powierzchnią do stania. Citaro jest wyposażony w elektroniczny system hamowania EBS z hamulcami tarczowymi na wszystkich osiach oraz system ABS. Użytkownicy chwalą wydajne i oszczędne silniki, pojemność pojazdu oraz budowę ułatwiającą serwisowanie i czyszczenie.

Zakłady Komunikcyjne IETT w Istambule posiadają flotę ponad 2,5 tys. autobusów i przewożą każdego dnia 1,5 miliona pasażerów na 475 liniach. Przeciętnie z każdego autobusu korzysta dziennie 600 pasażerów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.