6 mln aut z napędem quattro
2014-07-11
źródło:
Audi
mojeauto.pl
6-milionowe Audi wyposażone w napęd quattro opuściło już taśmę produkcyjną. Stało się to półtorej roku po wyprodukowaniu 5-milionowego egzemplarz z systemem quattro. ![]() Według wyliczeń producenta z Ingolstad prawie co drugie Audi opuszczające mury fabryki jest wyposażone w napęd quattro. Jubileuszowy, 6-milionowy model zostanie dostarczony do klienta w Stanach Zjednoczonych - Audi SQ5 3.0 TDI w kolorze monsoon gray metallic.
Pierwszy model z technologią quattro został zaprezentowany w 1980 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie Obecnie niemiecki producent oferuje aż 170 wersji z napędem quattro. W 2013 roku Audi wyprodukowało 710 095 egzemplarzy z technologią quattro. W dwóch zakładach Audi w Ingolstad i Neckarsulm dziennie produkowanych jest prawie 2 tys. samochodów z technologią quattro. 44% klientów marki w 2013 roku zdecydowało się na zakup aut z napędem przekazywanym na obie osie. Najlepiej sprzedającym się modelem było Audi Q5, przed A4. Quattro to również bogata historia w motorsporcie. Jednym z najważniejszych osiągnięć jest znakomity wynik na Pikes Peak modelu S1 quattro i Waltera Röhrla. Legendarny kierowca za kierownicą Audi wyposażonego w napęd quattro czterokrotnie wygrywał tytuł rajdowych mistrzostw świata. Lista sukcesów to mistrzostwa TransAm, DTM oraz dominacja w wyścigach długodystansowych. Sprawdź dostępne konfiguracje:
Zobacz koniecznie:
Wszystko o Audi Q5 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi produkcja samochodow Allroad Quattro Audi Q5 A6 avant allroad quattro Cross Coupe Quattro A4 Allroad quattro quattro A1 quattro Audi Q5 SQ5 Podobne wiadomości:Audi wchodzi do Formuły 1Aktualności 2022-09-06 Audi wkracza do najwyższej klasy sportów motorowych. Od 2026 roku, marka premium będzie startować w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 1 ze specjalnie opracowaną jednostką napędową. Audi RS Q e-tron przed dakarowym debiutemAktualności 2021-11-23 Audi Sport poczyniło kolejne testy przed swoim startem w Rajdzie Dakar. Audi RS Q e-tron, z napędem elektryczym, wspomaganym silnikiem spalinowym, sprawdzane było przez utytułowane załogi. Komentuj:
~Mat
2014-07-11
Przykra jest niewiedza redaktorów piszących te artykuły. A przecież nie tak dawno, na łamach "Mojego Auta", sami pisali, że SQ5 na rynek północnoamerykański będzie posiadał jednostkę benzynową 3.0TFSI (zresztą tą samą, co ma Porsche Macan S, tylko kilkanaście koni mocniejszą). A na europejski 3.0TDI triturbo. Niby mała różnica, ale jak dla mnie diametralna. Wystarczy wejść na oficjalną stronę Audi America, żeby się tego dowiedzieć...Nie ma tam, w ogóle w sprzedaży, SQ5 z silnikiem diesla.nA wracając do Porsche, które swoich klientów gorąco zapewnia, że jest to jednostka zaprojektowana i skonstruowana przez tą legendarną firmę, wprowadza swoich nowych i obecnych klientów w błąd, gdyż jest to wersja silnika Audi 3.0TFSI, który ma bazowo 272KM. Jest to po prostu zwykłe kłamstwo marketingowe. Silnik ten jest konstrukcją Audi. Porsche ma jeden jedyny silnik w tym modelu własnej konstrukcji. A jest nim 3.6 turbo... |
Ostatnie komentarze z Forum mojeauto.pl:
Dodaj swój komentarz +