mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

Trzy odcinki Bryan Bouffier, dwa Robert Kubica, i po jednym Martin Kangur oraz Kajetan Kajetanowicz - tak wygląda bilans oesowych zwycięstw podczas sobotniego etapu LOTOS 70. Rajdu Polski.

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie
Po przejechaniu w trybie sportowym niemal 90 km, na czele klasyfikacji znajdują się trzykrotni mistrzowie Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000). Niespełna 17 s do francuskiej pary tracą debiutujący za kierownicą samochodu klasy R5 Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta R5). Dzięki temu wynikowi załoga LOTOS Rally Team już dzisiaj może się cieszyć z czwartego z rzędu mistrzostwa Polski.

Jak zwykle podczas Rajdu Polski solidne tempo zaprezentował startujący Fordem Fiesta RRC Michał Sołowow. Kielecki kierowca aż pięciokrotnie kończył mazurski klasyk na podium, a podczas trzech ostatnich jego edycji metę osiągał na drugim miejscu. Sołowow pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego zajmuje trzecie miejsce po sobotnim etapie.

Z pewnością największym wydarzeniem drugiej sobotniej pętli było odpadnięcie z rajdu Roberta Kubicy. Na drugim przejeździe odcinka Mrągowo krakowianin urwał przednie, prawe koło w swoim Citroenie DS3 RRC i chociaż osiągnął metę odcinka to poniósł bardzo duże straty. Zgodnie z przepisami Kubica nie mógł kontynuować jazdy na odcinku dojazdowym na trzech kołach. Kibice mają naturalnie nadzieję, że Polak skorzysta z systemu Rally2 i jutro znów pojawi się na trasie.

Podczas drugiego przejazdu odcinka Baranowo swoim nieprzeciętnym talentem błysnął Martin Kangur. Estoński kierowca był najszybszy zostając przy okazji pierwszym zawodnikiem samochodu klasy R5, który wygrał oes w szutrowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Na finałowym odcinku sobotniego etapu w samochodzie Kangura doszło jednak do awarii wspomagania kierownicy i spadł on aż o cztery pozycję.

Z analogicznymi problemami na początkowych odcinkach dnia borykał się Michał Kościuszko, który podobnie jak Kangur startuje Fordem Fiesta R5. Krakowianin nie może zaliczyć dnia do udanych, bowiem sobotnią rywalizację zakończył dopiero na szóstej pozycji z niemal dwuminutową stratą do liderów.

Podczas drugiego przejazdu odcinka Mrągowo, Siódemka, partner logistyczny LOTOS 70.Rajdu Polski wykonała ponownie pomiary długości skoków na hopce. I tym razem najdalej skoczył Kajetanowicz, którego samochód poszybował na odległość 22 metrów. Taką samą odległość uzyskali Jan Kopecki i Bouffier. Drugi pod względem długości skok wykonał Kościuszko (18 m), a o dwa metry bliżej skoczyli Kubica, Sołowow, Ancian i Staniszewski.

Za nami siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 89,34 km. O jakichkolwiek rozstrzygnięciach nie ma mowy, bowiem na niedzielę zaplanowano kolejnych sześć wymagających prób sportowych. Meta LOTOS 70. Rajdu Polski zaplanowana jest na godz. 19.40.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?