mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > A8 dla Benedykta XVI

A8 dla Benedykta XVI

Firma ze Strzelec Opolskich specjalizująca się w przygotowywaniu specjalnych samochodów wypożyczyła i dostosowała na przyjazd papieża do Polski dwa modele Audi A8 Security.

A8 dla Benedykta XVI

Dwa czarne, potężne, bogato wyposażone samochody marki Audi zostały dodatkowo opancerzone oraz wyposażone w systemy zapewniające bezpieczeństwo. Taka przenośna forteca jest odporna na ostrzał z karabinu maszynowego, atak granatem, a także koktajle Mołotowa. Nie ruszą go także miny przeciwpiechotne. Produkowane w Niemczech Audi A8 Security, wyposażone w olbrzymi, dwunastocylindrowy silnik o pojemności sześciu litrów kosztuje w przeliczeniu około 2,5 mln złotych. Firma zajmująca się instalowaniem dodatkowych modułów zapewniających bezpieczeństwo przygotowywała oba samochody przez pół roku. Będą one jechały w papieskiej kawalkadzie jedno za drugim, na wypadek gdyby z którymś z nich się coś stało.

Zobacz galerię zdjęć Audi A8 Security

Wewnątrz auta będą wyposażone w jasną skórę o kolorze 'amaretto'. Na tylnych fotelach znajdować się  będzie tyle miejsca, że pasażer mogłaby się spokojnie położyć. Standardowe wyposażenie samochodu zostało bardzo wzbogacone. Wspomaganie kierownicy, napęd na cztery koła, bądź też poduszki powietrzne nie wywołują  już tutaj sensacji. Ciekawostką są tutaj szyby z hartowanego szkła o grubości 60 mm, których nie przebiją nawet kule o kalibrze 7,62 mm. Całe nadwozie zostało zabezpieczone przed ogniem od zewnątrz, a także wewnątrz. Dzięki specjalnym czujnikom temperatury w razie niebezpieczeństwa włączy się system gaszący silnik oraz elementy podwozia. Jego nadwozie zostało hermetycznie zamknięte wraz z obiegiem klimatyzacji oraz filtro-wentylacji. W Audi A8 Security wmontowano system awaryjnego wyjścia. Działa on w wypadku, kiedy wnętrze samochodu staje się nagle pułapką bez wyjścia dla pasażerów. Dzięki uruchomieniu specjalnego systemu pirotechnicznego umieszczonego pod awaryjnym przyciskiem, wysadzane są zawiasy trzymające drzwi. Również opony samochodu odpowiednio zabezpieczono. Nawet po ich całkowitym przebiciu, pojazd będzie w stanie poruszać się z prędkością 80km/h przez dystans 100 kilometrów.

Tak wyposażonym autem będą mogli poruszać się jedynie specjalnie przeszkoleni kierowcy. Podczas zakupu Audi oferuje specjalne szkolenie, wyrabiające odpowiednie zachowania podczas ekstremalnych sytuacji. Samochody przeznaczone na pielgrzymkę prosto z firmy, która je przygotowywała zostały przekazane w ręce pracowników Biura Ochrony Rządu. To oni będą odpowiedzialni za organizację przejazdu papieża.

Czytaj także:

Więcej opcji w S-kach (2006-04-06)

Audi S8 - 450 KM w limuzynie (2005-10-19)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 418 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A8 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A8 Audi A8 A8 security

Podobne wiadomości:

Audi R8 V10 Decennium

Audi R8 V10 Decennium

Premiery 2019-03-01

Audi wykorzystuje używane akumulatory litowo-jonowe

Audi wykorzystuje używane akumulatory...

Aktualności 2019-03-11

Komentuj:

~Młody 2006-10-11

Wreście AUDI a nie szpanerskie BMW.Zaiebista bryka sam bym takie chciał mieć!!!POZDRO!!!!

~_j4p 2006-06-16

co ? z jakich twoich podatkow, e?

~fAbUs 2006-05-30

Haha kiedy papiez polecial do rzymu,ochroniarze swirowali na lotnisku A8semka i dachowali hehe.Dostal 500 zl mandatu :)))))to cza miec łeb!!!!

~Alberto 2006-05-21

widze że jak zwykle bardzo roztropnie są wydawane pieniądze z moich podatków!!!

~mister_samochodzik 2006-05-19

a co z Papa Mobile? chyba teraz nie będzie teraz tak wyglądał. przecież to straszne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.