1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. AMG opracowało cichy i pojemny boks dachowy

AMG opracowało cichy i pojemny boks dachowy

Czasami zwyczajnie potrzebujesz więcej miejsca. Gdy podróżujesz z rodziną, nawet duży bagażnik szybko osiąga swoje granice. Odpowiednie rozwiązanie przynosi nowy boks dachowy Mercedes-AMG – dopracowany zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

AMG opracowało cichy i pojemny boks dachowy

Podczas jego projektowania zachowano te same najwyższe standardy inżynierii, efektywności, ekskluzywności i wzornictwa, które definiują DNA marki Mercedes-AMG. Ponadto boks został przetestowany przez zespół AMG w ramach szeroko zakrojonych jazd testowych – tak, aby zapewniał optymalne parametry z zakresu aerodynamiki, prowadzenia oraz emisji hałasu.

Stylowo uformowaną pokrywę w kolorze szarości komety magno zdobią boczne przetłoczenia oraz błyszczący czarny panel z efektowną płetwą. Sportowy design boksu dachowego w połączeniu z wyrazistym dyfuzorem pozytywnie wpływa na aerodynamikę oraz poziom hałasu. Opór powietrza dodatkowo pomagają ograniczyć zintegrowane z pokrywą uchwyty. Nie mogło zabraknąć logo Mercedes-AMG, które umieszczone z przodu i po obu stronach pokrywy.

Aby spełnić zróżnicowane potrzeby użytkowników, boks dachowy Mercedes-AMG został opracowany w dwóch wersjach. Oprócz odmiany pasującej do wszystkich modeli Mercedesa zaprojektowano dodatkowy wariant zalecany w szczególności do samochodów z nadwoziem coupé. Subtelna różnica polega na kształcie dyfuzora, który w drugim przypadku został w aerodynamiczny sposób dostosowany do sportowego wzornictwa aut coupé.

W codziennym użytkowaniu boks dachowy Mercedes-AMG zwraca uwagę wysokiej jakości materiałami i łatwą obsługą. Wykonano go z trwałego, odpornego na zużycie tworzywa sztucznego, które z łatwością znosi trudne warunki atmosferyczne. Boks można wygodnie zamontować na wszystkich bagażnikach dachowych Mercedes-Benz z bazowymi relingami za pomocą intuicyjnego systemu szybkiego mocowania.

Boks dachowy ma pojemność 410 litrów i można go otwierać z obu stron, co ułatwia załadunek i pozwala odpowiednio rozłożyć bagaże. Maksymalna ładowność boksu wynosi 70 kg, przy czym – w pierwszej kolejności – należy zawsze przestrzegać maksymalnego dopuszczalnego obciążenia dachu danego pojazdu.

Najwyższym priorytetem w przypadku boksu dachowego Mercedes-AMG – podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów i akcesoriów Mercedes-Benz – jest bezpieczeństwo. Z tego względu konstrukcja boksu przekracza wymogi prawne i spełnia jeszcze ostrzejsze wewnętrzne normy Mercedes-Benz. Boks dachowy Mercedes-AMG jest zatwierdzony do jazdy z prędkością zgodną z niemieckim ograniczeniem do 130 km/h.

Dane techniczne:

  • Wymiary: 220 x 85 x 44 cm (dł. x szer. x wys.)
  • Pojemność: 410 litrówNośność: maks. 70 kg (należy przestrzegać maksymalnego obciążenia dachu dla odpowiednich pojazdów!)
  • Masa własna: 26 kg
  • Montaż: łatwy montaż za sprawą systemu szybkiego mocowania
  • Otwarcie: z obu stron
  • Dostępność: u dealerów Mercedes-Benz i Mercedes-AMG od listopada 2020 r.
Tematy w artykule: AMG bagażnik dachowy bagażniki

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG GT Black Series – oficjalna premiera

Mercedes-AMG GT Black Series – oficjalna...

Aktualności 2020-07-17

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Premiery 2019-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
1 grudnia autostrady bez szlabanów
1 grudnia autostrady bez szlabanów
Ważne zmiany dla kierowców. Od 1 grudnia z państwowych autostrad znikną szlabany. Problem w tym, że e-Toll zamiast ułatwiać, komplikuje życie kierowcom. Z pomocą może jednak przyjść aplikacja Autopay.