1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. AMG opracowało cichy i pojemny boks dachowy

AMG opracowało cichy i pojemny boks dachowy

Czasami zwyczajnie potrzebujesz więcej miejsca. Gdy podróżujesz z rodziną, nawet duży bagażnik szybko osiąga swoje granice. Odpowiednie rozwiązanie przynosi nowy boks dachowy Mercedes-AMG – dopracowany zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

AMG opracowało cichy i pojemny boks dachowy

Podczas jego projektowania zachowano te same najwyższe standardy inżynierii, efektywności, ekskluzywności i wzornictwa, które definiują DNA marki Mercedes-AMG. Ponadto boks został przetestowany przez zespół AMG w ramach szeroko zakrojonych jazd testowych – tak, aby zapewniał optymalne parametry z zakresu aerodynamiki, prowadzenia oraz emisji hałasu.

Stylowo uformowaną pokrywę w kolorze szarości komety magno zdobią boczne przetłoczenia oraz błyszczący czarny panel z efektowną płetwą. Sportowy design boksu dachowego w połączeniu z wyrazistym dyfuzorem pozytywnie wpływa na aerodynamikę oraz poziom hałasu. Opór powietrza dodatkowo pomagają ograniczyć zintegrowane z pokrywą uchwyty. Nie mogło zabraknąć logo Mercedes-AMG, które umieszczone z przodu i po obu stronach pokrywy.

Aby spełnić zróżnicowane potrzeby użytkowników, boks dachowy Mercedes-AMG został opracowany w dwóch wersjach. Oprócz odmiany pasującej do wszystkich modeli Mercedesa zaprojektowano dodatkowy wariant zalecany w szczególności do samochodów z nadwoziem coupé. Subtelna różnica polega na kształcie dyfuzora, który w drugim przypadku został w aerodynamiczny sposób dostosowany do sportowego wzornictwa aut coupé.

W codziennym użytkowaniu boks dachowy Mercedes-AMG zwraca uwagę wysokiej jakości materiałami i łatwą obsługą. Wykonano go z trwałego, odpornego na zużycie tworzywa sztucznego, które z łatwością znosi trudne warunki atmosferyczne. Boks można wygodnie zamontować na wszystkich bagażnikach dachowych Mercedes-Benz z bazowymi relingami za pomocą intuicyjnego systemu szybkiego mocowania.

Boks dachowy ma pojemność 410 litrów i można go otwierać z obu stron, co ułatwia załadunek i pozwala odpowiednio rozłożyć bagaże. Maksymalna ładowność boksu wynosi 70 kg, przy czym – w pierwszej kolejności – należy zawsze przestrzegać maksymalnego dopuszczalnego obciążenia dachu danego pojazdu.

Najwyższym priorytetem w przypadku boksu dachowego Mercedes-AMG – podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów i akcesoriów Mercedes-Benz – jest bezpieczeństwo. Z tego względu konstrukcja boksu przekracza wymogi prawne i spełnia jeszcze ostrzejsze wewnętrzne normy Mercedes-Benz. Boks dachowy Mercedes-AMG jest zatwierdzony do jazdy z prędkością zgodną z niemieckim ograniczeniem do 130 km/h.

Dane techniczne:

  • Wymiary: 220 x 85 x 44 cm (dł. x szer. x wys.)
  • Pojemność: 410 litrówNośność: maks. 70 kg (należy przestrzegać maksymalnego obciążenia dachu dla odpowiednich pojazdów!)
  • Masa własna: 26 kg
  • Montaż: łatwy montaż za sprawą systemu szybkiego mocowania
  • Otwarcie: z obu stron
  • Dostępność: u dealerów Mercedes-Benz i Mercedes-AMG od listopada 2020 r.
Tematy w artykule: AMG bagażnik dachowy bagażniki

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Mercedes-AMG S 65 Final Edition

Premiery 2019-05-21

Mercedes-AMG GT Black Series – oficjalna premiera

Mercedes-AMG GT Black Series – oficjalna...

Aktualności 2020-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia prezentuje nowe logo
Kia prezentuje nowe logo
Kia zaprezentowała nowe logo oraz nowe hasło marki. Mają one symbolizować "śmiałą transformację oraz nowe cele". Kia zapowiada ofensywę w branży mobilności.