mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AUTOBEST AWARD 2005 dla Dacii Logan

AUTOBEST AWARD 2005 dla Dacii Logan

Wchodząc na rynki Europy, nowy model rumuńskiego producenta przejętego kilka lat temu przez Renault, otrzymał prestiżową nagrodę na rynkach naszego regionu. Wyprzedził m.in. nową Skodę Octavia i Opla Astra. Czym sobie na to zasłużył?

AUTOBEST AWARD 2005 dla Dacii Logan

Według Przewodniczącego Jury konkursu, Dana Vardie: „Nowy Logan jest najlepszym zakupem dla klienta typu AUTOBEST. Samochód ma atrakcyjną cenę, oferuje nie tylko niezwykle przestronne wnętrze i pojemny bagażnik, ale także zapewnia dynamicznie rozwijającą się sieć dealerów na wschodzących rynkach europejskich. Skoda Octavia i Opel Astra, dwa pozostałe godne uwagi samochody dla klientów w tym regionie, z dumą zajęły miejsca na podium”.

Laury AUTOBEST (Tytuł "Autobest 2004" dla Pandy) , są przyznawane na podstawie miarodajnych analiz. 11 krajów – o potencjale 200 milionów klientów – zaliczanych do krajów wschodzących to: Bułgaria, Czechy, Cypr, Chorwacja, Republika Macedonii, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Turcja i Ukraina. W tej, czwartej edycji, Ceremonia rozdania nagród „AUTOBEST AWARDS” będzie miała miejsce 25 stycznia 2005 w Bukareszcie, w Rumunii. Na uroczystość zostaną zaproszeni finaliści roku 2005.

Wśród 13 kryteriów branych pod uwagę, naczelne miejsce zajmuje cena. Jej ważność na każdym z powyższych rynków, odzwierciedla fakt, że na 7 finalistów przypada do podziału 60 punktów (z puli 240). Inne kwestie takie jak sieć dystrybucji, dostępność serwisu i części zamiennych, spalanie oraz pojemność bagażnika, dają po 20 punktów każda. W sumie wszystkie te kryteria, specyficzne dla klientów w tym regionie, dają ponad połowę wszystkich możliwych do zdobycia punktów. Inne kryteria, wspólne dla wszystkich krajów europejskich, jak nowe technologie, łatwość prowadzenia, dynamika, to, czy samochód jest przyjazny dla środowiska, mają mniejsze znaczenie niż pierwsza kategoria. Wyjątkiem jest design – liczony za 30 punktów – który nabiera coraz większego znaczenia.

Tematy w artykule: Autobest

Podobne wiadomości:

Tytuł Autobest 2014 dla Hyundaia i10

Tytuł Autobest 2014 dla Hyundaia i10

Aktualności 2013-12-13

Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015

Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.