A jednak Clubman!

Trwające właśnie międzynarodowe targi motoryzacyjne w Genewie były okazją dla BMW, pod którego skrzydłami znajduje się obecnie marka MINI, aby obwieścić bliskie nadejście na rynek jednego z bardziej oczekiwanych modeli. Chodzi tutaj o kontynuację legendarnego modelu Traveller, który otrzyma teraz oficjalną nazwę Clubman.

A jednak Clubman!

MINI Cooper Clubman powstanie na podstawie studium koncepcyjnego, które zostało zaprezentowane w 2005 roku podczas targów we Frankfurcie. Auto pojawi się najprędzej w salonach już pod koniec tego roku. Dzięki nowej bryle, która nawiązuje do tradycyjnego kombi z zachowaniem cech dynamicznego hatchbacka, samochód będzie symbolizować wejście marki w niszowy segment, który po angielsku nazywany jest "Shooting Brake". Mówiąc wprost jest to połączenie samochodu dwudrzwiowego z powiększona przestrzenią bagażową umożliwiającą przewożenie większej ilości rzeczy związanych np. z naszym aktywnym stylem życia.

Inspiracją dla nowego samochodu nie tylko pod względem funkcjonalności, lecz także designu był legendarny, produkowany przez firmę Morris, Mini Traveller. Lata jego sukcesu przypisywane były na okres pomiędzy 1960, a 1969 rokiem. Tak więc teraz, po wielu dekadach auto ma ponowną szansę, aby wkraść się w łaski fanów MINI.

Podczas tegorocznej wystawy w Genewie, MINI zamierza pokazać publiczności dwa nowe modele, które w przeciągu następnych paru tygodni trafią do salonów. Mowa jest tutaj o modelu MINI One oraz wysokoprężnym MINI Cooper D. ceny tego pierwszego na rynku brytyjskim będą zaczynać się już od 65.400 złotych, natomiast MINI z dieslem będzie można kupić na Wyspach Brytyjskich w przeliczeniu za 80 tysięcy złotych.

Zobacz serwis specjalny Genewa 2007 w mojeauto.pl!

Czytaj także:

MINI "Clubman" już w kwietniu! (2007-01-08)

Zapowiedź nowego MINI (2006-11-16)

MINI Concept Frankfurt (2005-09-23)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Clubman
MINI Clubman
Cena podstawowa już od: 94 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Nowe Mini John Cooper Works GP

Nowe Mini John Cooper Works GP

Aktualności 2019-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zaczyna montować ograniczenie do 180 km/h
Volvo zaczyna montować ograniczenie do 180 km/h
Zgodnie z zapowiedziami, każdy nowy samochód Volvo otrzymuje ograniczenie prędkości do 180 km/h oraz funkcję Care Key – informuje producent.

Podkast VW Podkast VW