mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Adam Małysz rozstał się z RMF Caroline Team

Adam Małysz rozstał się z RMF Caroline Team

Debiut Adama Małysza podczas tegorocznego rajdu Dakar wypadł bardzo dobrze. Polski Orzeł wziął udział w rajdzie jako zawodnik zespołu RMF Caroline Team. To był jednak jego jedyny start z tym zespołem.

Adam Małysz rozstał się z RMF Caroline Team
Od marca Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem będę przygotowywać się do kolejnej edycji rajdu Dakar na własną rękę. Decyzja, jaką podjął były skoczek narciarski, to skutek podejścia Adama Małysza do rajdów. Polak to sportowiec, który zawsze chce wygrywać i w skokach narciarskich osiągnął bardzo wiele. Mimo że w tym roku debiutował w rajdzie, to startując Mitsubishi Pajero ukończył rajd na dobrej 37. pozycji. Teraz Polski Orzeł chce mocniej zaangażować się w rajdy i na pewno myśli o tym, by kiedyś stanąć na podium Dakaru. Co najmniej na podium...

Załoga Małysz/Marton sezon 2012 rozpocznie w najbliższy czwartek, biorąc udział rajdzie Italian Baja. Impreza ta to pierwsza runda Pucharu Świata w rajdach terenowych. Polska załoga wystartuje w Mitsubishi L200 T1 wyposażonym w silnik o pojemności 4 litrów i mocy 280 KM. Auto zostanie przygotowane przez Mirka Zapletala. Tym samochodem w 2003 Carlos Sousa zwyciężył w Pucharze Świata, a w 2009 roku Mirek Zapletal linię mety Dakaru przekroczył na siódmym miejscu. Zespół w maju poinformuje o szczegółach dotyczących samochodu i programu startów w sezonie 2012. Adam Małysz wraz z Rafałem Martonem będą na pewno przygotowywać się do Rajdu Dakar 2013.

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Wszystkie barwy Dakaru. Rajd w obiektywie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Viktorr 2012-04-01

Małysz zrobił swoje.Pojechał jeszcze na popularności..

~po 2012-03-22

Życzę powodzenia Adamowi Małyszowi, ale chyba wyznacza sobie cele niemożliwe. Nie sądzę by udało mu się jeździć lepiej od Hołowczyca.

marko1 2012-03-13

Zobaczymy, czas pokaże co z niego za orzeł. W tekście źródłowym prawdopodobnie wkradł się błąd "(...) sezon 2013 rozpocznie w najbliższy czwartek" chyba chodzi o sezon 2012.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.