mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ae group ? upadłość sposobem na przetrwanie

Ae group ? upadłość sposobem na przetrwanie

Firma Ae group ogłosiła upadłość po tym jak zrobiła to centrala w Niemczech. To pozwala jej na wypowiadanie niekorzystnych umów. Dla firmy to oczywiście dobre rozwiązanie, dla pracowników niestety już gorsze.

Ae group ? upadłość sposobem na przetrwanie
- Zwolniliśmy zaledwie kilka osób, kilka też zatrudniliśmy. Planujemy do końca roku utworzyć ponad 30 nowych miejsc pracy. Rozpoczynają się przeniesienia produkcji do Polski z zakładu w Niemczech, którego zamknięcie planowane jest na początek następnego roku. Tworzymy nowe miejsca pracy właśnie z uwagi na przeniesienia maszyn i produktów - powiedział Gazecie Lubuskiej Tomasz Łacny, prokurent ae group w Strzelcach.

Prezes zarządu A. Seidl tłumaczy zmiany w firmie: - Przedsiębiorstwo jest bardziej zwarte i może elastyczniej reagować na warunki na rynku. Ae group z powodów ekonomicznych nie może dalej prowadzić wszystkich oddziałów w dotychczasowy sposób. Stan zamówień spadł o 50 proc. Jedynie w tych warunkach prawnych, które stawia do dyspozycji prawo upadłościowe, możliwe jest "zdrowe odchudzenie” ae group, ażeby około jesieni 2009 ponownie pojawić się jako silny konkurent.
 

Ae group to największy pracodawca w Strzelcach. Firma powstała w 2003 roku i zajmuje się odlewaniem części z aluminium na potrzeby motoryzacji. Ae group posiada swoje oddziały w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Serii 8 Convertible - premiera
BMW Serii 8 Convertible - premiera
BMW Serii 8 Convertible ujrzało światło dzienne. Samochód jest godnym rywalem dla Mercedesa Klasy S Cabrio.