mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Akademia Ekonomicznej Jazdy DAF

Akademia Ekonomicznej Jazdy DAF

Jednym z ważniejszych czynników sprzyjających redukcji kosztów operacyjnych ponoszonych przez klientów jest oszczędny sposób prowadzenia pojazdu.

Akademia Ekonomicznej Jazdy DAF

Na czym polega szkolenie?
Akademia Ekonomicznej Jazdy DAF zajmuje się zagadnieniami praktycznymi, pozwalającymi na maksymalizację osiągów pojazdu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Podstawowe elementy szkolenia dotyczą ograniczenia poziomu zużycia paliwa, minimalizacji czasu przestoju wynikającego z nadmiernego zużycia pojazdów oraz zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy oraz ładunku. Podczas kursu nie wystarczy słuchać – tu trzeba działać! A jak wiadomo, najlepiej uczymy się poprzez działanie. Pierwszy etap to około godzinna jazda ciężarówką z jednym lub dwoma uczestnikami szkolenia po dokładnie zaplanowanej trasie. W miarę możliwości uczestnicy zamieniają się miejscami – możliwość zaobserwowania kolegi przy pracy jest naprawdę pouczającym doświadczeniem.

Następnym krokiem jest wyjaśnienie kierowcom podstawowych zagadnień dotyczących ekonomicznej jazdy, ilustrowane stosownymi przykładami. Po części teoretycznej wracamy na znaną już trasę, jednak tym razem zadanie kierowcy polega na praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy teoretycznej – oczywiście przy aktywnym udziale instruktora, który teraz zna mocne i słabe punkty kierującego.

Rzeczywistą miarą rezultatów szkolenia jest redukcja poziomu zużycia paliwa, która w zależności od umiejętności kierowcy osiąga nawet 15%. Jednak to nie wszystkie korzyści: w Akademii Ekonomicznej Jazdy DAF kierowcy uczą się, że jazda świadoma to jazda ekonomiczna i zarazem bezpieczna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.