1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Akcja serwisowa 4,5mln aut Hondy

Akcja serwisowa 4,5mln aut Hondy

Wciąż trwa szacowanie skutków błędu projektowego japońskiego dostawcy części - Takata. Wadliwe moduły poduszek powietrznych tego producenta trafiły do wielu aut na świecie, a Honda dokłada właśnie do tej puli kolejne 4,5 mln pojazdów.

Akcja serwisowa 4,5mln aut Hondy
W sumie wezwano już prawie 60 milionów samochodów na całym świecie do darmowej diagnozy i wymiany modułu airbagów. Większość z nich jeździ po drogach USA, ale część to auta kupione w Europie. Spośród wszystkich aut podejrzanych o zastosowanie feralnych napełniaczy poduszek powietrznych, ok. 2,1% faktycznie zostało w nie wyposażonych i zagraża życiu lub zdrowiu pasażerów podczas zderzenia.
 
W najświeższej puli wzywanych do serwisów aut jest 4,5 miliona samochodów Hondy, w tym ok. 1,6 mln w Japonii, ale żaden z USA oraz Kanady. Nie wiadomo na razie ile z tych aut jeździ po drogach Europy. Wiadomo natomiast, że ta tura akcji serwisowej dotyczy aż 17 modeli tokijskiej marki, wyprodukowanych w latach 2007-2011. Są wśród nich m.in. modele Stream, Jazz i CR-V. W dotychczasowych wypadkach aut z wadliwymi airbagami zginęło 8 osób, a ok. 100 zostało rannych. Właściciele potencjalnie groźnych samochodów zostaną wezwani do serwisu na darmowe usprawnienia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda CR-V
Honda CR-V
Cena podstawowa już od: 117 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Honda Jazz
Honda Jazz
Cena podstawowa już od: 65 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

System ESP – jak działa, w czym pomaga?

System ESP – jak działa, w czym pomaga?

Technika 2020-08-07

Kolejna akcja serwisowa nowego Volvo XC90

auto motor i sport 2015-08-06

Volvo przygotowuje się do ogłoszenia kampanii serwisowej nowego modelu XC90. Słynący z dbałości o bezpieczeństwo producent zamontował w SUVie niesprawne poduszki powietrzne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Hybrid – nowy napęd hybrydowy
Suzuki Swift Hybrid – nowy napęd hybrydowy
Suzuki Swift po face liftingu zyskuje odświeżony wygląd nadwozia, ale przede wszystkim pod maskę trafi zmodyfikowany napęd typu mild hybrid.