1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Aktualizacje OTA teraz dla wszystkich nowych modeli Volvo

Aktualizacje OTA teraz dla wszystkich nowych modeli Volvo

Wszystkie nowe modele Volvo, począwszy od roku modelowego 2023, będą już w stanie odbierać przesyłane zdalnie (over-the-air,) aktualizacje oprogramowania.

Aktualizacje OTA teraz dla wszystkich nowych modeli Volvo
To kluczowy element planu Volvo ciągłego ulepszania jeżdżących już aut oraz utrwalenia pozycji rynkowego lidera w dziedzinie aktualizacji metodą OTA.

Funkcja aktualizacji OTA, dotąd obecna w autach elektrycznych, jest teraz dostępna także w najnowszych modelach XC90, S60 i V60. To znaczy, że zdalne aktualizacje systemu operacyjnego są dostępne dla wszystkich modeli w ofercie.

Niedawno wyszła najnowsza aktualizacja OTA dla wszystkich modeli z upgradem oprogramowania do najnowszej wersji systemu Android Automotive OS – wersja Android 11. Aktualizacja umożliwi dostęp do nowych kategorii aplikacji w sklepie Google Play, w tym dotyczących nawigacji, ładowania akumulatorów i wyszukiwania miejsc parkingowych. Streaming wideo pojawi się w ofercie później, jeszcze w tym roku.

Co więcej, najnowsza aktualizacja OTA oznacza lepsze zarządzanie energią dzięki usprawnionym sterownikom układu klimatyzacji oraz poprawioną funkcjonalność aplikacji mobilnych i pokładowych. Usprawnienie zarządzania energią pozwoli utrzymać właściwą temperaturę akumulatora niezależnie od temperatury zewnętrznej, zwiększając tym samym zasięg auta. Poza tym aplikacja Volvo Cars odbiera częściej informacje z samochodu dotyczące postępu w procesie ładowania.

Najnowsza aktualizacja zdalna OTA to już ósma pełna aktualizacja tego typu. Dotrze ona do ponad 190 000 samochodów Volvo na całym świecie. Do aktualizacji zdalnych dołączyły nowe rynki: Indie, Tajwan i Nowa Zelandia. Wcześniej, na początku roku, na liście pojawiły się: Korea Południowa, Australia, Tajlandia i Singapur.

Dzięki temu, że już wszystkie modele Volvo są w stanie odbierać aktualizacje zdalne, realizowana jest ambicja ciągłego usprawniania aut naszych klientów, powiedział Henrik Green, chief product officer w Volvo Cars. To ważny krok: aktualizujemy już wszystkie modele na większości naszych rynków, oferując korzyści wynikające z procesu zdalnego coraz większej liczbie klientów.

Dzięki samodzielnemu rozwojowi oprogramowania i aktualizacjom OTA Volvo Cars stale dodaje nowe funkcje i usprawnia już istniejące. Od początku zeszłego roku Volvo Cars oferuje regularne aktualizacje OTA na większości obsługiwanych rynków. Firma spodziewa się, że liczba samochodów, do których będą docierać takie aktualizacje, będzie wciąż rosnąć. System infotainment Volvo jest rozwijany wspólnie z firmą Google, oferując użytkownikom Volvo przyjazny w obsłudze internetowy interfejs.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo multimedia w samochodzie

Podobne wiadomości:

Volvo C40 Recharge w produkcji

Volvo C40 Recharge w produkcji

Aktualności 2021-10-13

Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki aktualizacji

Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki...

Aktualności 2021-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!