mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Album poświęcony Kuligowi

Album poświęcony Kuligowi

W ostatnich tygodniach do księgarni trafił album, wydany przez Fundację im. Janusza Kuliga, poświęcony pamięci wybitnego kierowcy rajdowego, który zginął na początku 2004 roku.

Album poświęcony Kuligowi

Historia powstania tego albumu, do pewnego momentu, była opowieścią Janusza Kuliga o samym sobie, pierwszą próbą podsumowania tego co udało mu się osiągnąć w sportowym życiu. To prawdziwa historia chłopaka urodzonego w małym Łapanowie na południu Polski, konsekwentnie realizującego marzenia o sukcesach rajdowych. Historia, która miała mieć swój ciąg dalszy.
 
W chwili śmierci Janusza Kuliga - w piątek 13 lutego 2004 roku - album był prawie gotowy, a materiały miały zostać wkrótce przekazane do druku. Osoby zaangażowane w ten projekt, jednomyślnie uznały, że nie wolno ingerować w zaakceptowaną wcześniej przez Janusza Kuliga formę, zawartość i treść. Zaś jedyne możliwe zmiany to zebranie dodatkowych materiałów fotograficznych, telewizyjnych dostępnych w prywatnych archiwach przyjaciół Janusza - tak by stała się to pełna opowieść o wybitnym człowieku.

Album zawiera 160 stron w formacie A4 + 12 rozkładówek, dodatkiem do albumu jest płyta DVD, na której znajdują się: pierwszy materiał telewizyjny dotyczący Kuliga (Clio Maxi), materiał dla tvn ukończony na dwa tygodnie przed wypadkiem, teledysk rajdowy Mix, cztery on-boardy (Turcja, Antibes, Polska).

Na stronach albumu zamieszczone są wyłącznie wypowiedzi i komentarze Janusza Kuliga. Całkowity dochód ze sprzedaży książki (cena jednostkowa wynosi 98 zł) jest przekazywany na konto fundacji im. Janusza Kuliga, której celem jest propagowanie bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego oraz pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Album dostępny jest w księgarniach, empik-ach oraz na stronie internetowej kulig.pl.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.