1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Alfa Romeo Tonale w rękach Bottasa i Zhou

Alfa Romeo Tonale w rękach Bottasa i Zhou

Alfa Romeo Tonale zadebiutowała kilka dni temu podczas oficjalnej prezentacji. Teraz nowy włoski SUV trafił w ręce etatowych kierowców zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen, a są nimi Valtteri Bottas i Zhou Guanyu.

Alfa Romeo Tonale w rękach Bottasa i Zhou

W ostatnich dniach we wspaniałej alpejskiej scenerii La Thuile odbyło się przedsezonowe zgrupowanie zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen. Zespół skupił się na strategii i celach na nadchodzące mistrzostwa świata.  W spotkaniu wzięli udział: dyrektor generalny marki Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, oraz dyrektor zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen, Frédéric Vasseur, wspierani przez cały zespół ds. zarządzania i komunikacji.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych kierowców, Valtteriego Bottasa i Zhou Guanyu, którzy od tego sezonu, na pokładzie nowego, jednomiejscowego bolidu C42 będą przenosić na tor całą pasję, z jaką zespół wykonuje swoją pracę. Sezon 2022 zapowiada się na czas pełen ekscytujących wyzwań i będzie charakteryzował się dużymi zmianami, podyktowanymi nowymi przepisami, które mają go jeszcze bardziej uatrakcyjnić.

Jako „gość honorowy”, zaledwie kilka dni po oficjalnej prezentacji dla przedstawicieli międzynarodowej prasy, debiutuje Alfa Romeo Tonale, pierwszy kompaktowy i zelektryfikowany SUV marki. Zachowując wierność swojemu DNA, w którym od 1910 roku zapisana jest szlachetna włoska sportowa elegancja, dzięki Tonale, Alfa Romeo ewoluuje i wkracza w nową erę łączności i elektryfikacji.

Przewidziane są dwa poziomy elektryfikacji modelu Tonale: Hybrid i Plug-in Hybrid. Tonale debiutuje z silnikiem Hybrid VGT  („Variable-Geometry Turbo”) o mocy 160 KM, zaprojektowanym specjalnie dla Alfy Romeo. Jej turbosprężarka o zmiennej geometrii w zestawieniu z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów Alfa Romeo TCT i 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2" o mocy 15 kW i momencie obrotowym 55 Nm sprawia, że 1,5-litrowy silnik benzynowy może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Alfa Romeo zdecydowała się na takie rozwiązanie techniczne, aby zaoferować autentyczne wrażenia ze zelektryfikowanej jazdy. Napęd umożliwia uruchomienie i jazdę w trybie elektrycznym przy niskich prędkościach, a także podczas parkowania i długiej jazdy. W momencie wprowadzenia na rynek dostępna będzie także wersja hybrydowa o mocy 130 KM, również zestawiona z 7-biegową skrzynią biegów Alfa Romeo TCT i 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2".

Najwyższe osiągi gwarantuje wyjątkowy układ napędowy Plug-in Hybrid Q4 o mocy 275 KM, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,2 sekundy, a jego zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi nawet 80 km w cyklu miejskim (ponad 60 km w cyklu mieszanym), co stanowi najlepszą wartość w klasie w tym segmencie. Standardowo w układzie napędowym Plug-in Hybrid układ napędu Q4 zapewnia niezrównany poziom bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy.

fertę silników dopełnia nowy silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra i mocy 130 KM, dysponujący momentem obrotowym 320 Nm, zestawiony z 6-biegową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Alfa Romeo TCT i napędem na przednie koła.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo SUV premiera

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan Tecnica, czyli cywilne STO

Lamborghini Huracan Tecnica, czyli cywilne...

Aktualności 2022-04-14

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Aktualności 2022-03-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!