mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Altea z nagrodą "Auto Trophy"

Altea z nagrodą "Auto Trophy"

W konkursie zorganizowanym przez niemieckie czasopismo motoryzacyjne Autozeitung, Seat Altea otrzymał nagrodę "Auto Trophy 2004" w kategorii "pojazdy kompaktowe, jednobryłowe - importowane".

Altea z nagrodą

Dzięki głosom ponad 84.000 czytelników, którzy wzięli udział w tegorocznym plebiscycie, Altea zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. To zwycięstwo zasługuje na szczególną uwagę, biorąc pod uwagę fakt, że ten model pojawił się na niemieckim rynku dopiero 4 miesiące temu.

W tegorocznej, siedemnastej edycji konkursu o prestiżową nagrodę "Auto Trophy", wzięło udział 360 samochodów pogrupowanych w 25 kategoriach.

Prezes firmy SEAT, dr Andreas Schleef odebierając nagrodę z rąk Volkera Koerdta, redaktora naczelnego Autozeitung, podkreślił: "Jesteśmy dumni z Altei. Nie minął nawet rok, odkąd ten model został wprowadzony na rynek, a już zdobył pięć nagród. To niewątpliwy dowód uznania dla tego auta oraz zapowiedź obiecującej >>nowej ery<< dla firmy SEAT".

Altea może poszczycić się kolekcją pięciu nagród. Pierwsza z nich została przyznana przez organizację Designers, promującą wzornictwo oraz pracę stylistów nadwozi samochodowych w Europie. Jeszcze jako prototyp, samochód został wybrany najlepszym autem koncepcyjnym w 2003. Potem, Centrum Projektowe Nadrenii-Westfalii przyznało modelowi nagrodę "red dot: best of the best" ("czerwony punkt: najlepszy z najlepszych"). 

Po raz trzeci, wyrazy uznania dla modelu wyrażono w kwietniu, kiedy to Altea otrzymała nagrodę "autonis" dla samochodu o najlepszym wzornictwie w swojej kategorii - jak entuzjastycznie stwierdziły redakcje niemieckich czasopism Auto-Strassenverkehr i mot..
 
We wrześniu 140-konna Altea 2.0 TDI Sport zdobyła w Wielkiej Brytanii nagrodę Best Towcar ("najlepszy samochód do holowania przyczepy") w segmencie jednobryłowych aut kompaktowych, przyznawaną co roku przez Caravan Club Towcar wspólnie z brytyjskim czasopismem What Car?.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.