mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie chcą napędów hybrydowych

Amerykanie chcą napędów hybrydowych

Coraz więcej Amerykanów zastanawia się nad nabyciem oszczędnych samochodów wyposażonych w napęd hybrydowy.

Amerykanie chcą napędów hybrydowych

Tendencja ta jest wynikiem rosnących cen paliwa, które obecnie w Stanach Zjednoczonych jest na poziomie ponad 2 dolarów za galon (4,54 litra) oraz sporego uzależnienia dostaw ropy od sytuacji na rynkach zagranicznych.

Jak wynika z badań RL Polk&Co obecnie udział aut z napędem hybrydowym na amerykańskim rynku jest marginalny (sprzedaż w zeszłym roku wyniosła 43.435 tego typu aut przy ponad 16,7 mln całkowitej wielkości rynku), jednak od początku tego roku sprzedaż wzrosła już o 36%.

Sytuacja na rynku paliwowym powoduje, iż zmniejsza się sprzedaż dużych aut, m.in. z kategorii SUV czy pickup, na rzecz małych aut, w tym z napędem hybrydowym.

Obecnie na rynku USA dostępne są tylko trzy modele z napędem hybrydowym, są to Toyota Prius, Honda Insight oraz wersja Hondy Civic. Jednak już latem Ford wypuszcza model Escape z tego typu napędem, a w niedalekiej przyszłości planuje kolejne modele. Także pozostałe firmy z "Wielkiej Trójki" mają w planach produkcję tego typu aut. Z napędem hybrydowym mają pojawić się wkrótce Chevrolet Silverado oraz GMC Sierra koncernu General Motors, a także Dodge Ram koncernu Daimler Chrysler.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.