mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanin chce pobić rekord prędkości

Amerykanin chce pobić rekord prędkości

Aktualny rekord prędkości ustanowiony na ziemi wynosi nieco ponad 763 mile na godzinę. Pewien mieszkaniec stanu Kalifornia chce nie tylko pobić ten rekord, ale dokonać wydaje się rzeczy niemożliwej - osiągnąć na ziemi prędkość 2 000 mil na godzinę!

Amerykanin chce pobić rekord prędkości
Waldo Stakes jest w trakcie budowy wehikułu, który będzie mógł osiągać prędkość 2 000 mil na godzinę. Gdy przeliczymy to na kilometry otrzymamy 3 218,539 km/h. Idąc dalej jeśli przeliczymy to na jednostkę w jakiej podaje się prędkość z jaką poruszają się myśliwce to otrzymamy prędkość wynoszącą 2.6 Ma (Mach). Tak na marginesie zaznaczmy, że prędkość maksymalna myśliwca F-16 wynosi 2.06 Ma czyli 2 300 km/h!

Serwis Autoblog przypomina pojazd Bloodhund SSC, który ma osiągać 1 000 mil na godzinę. Ten pojazd pochłonął przy projektowaniu i budowie 15 milionów dolarów, a przy jego konstruowaniu pracuje grupa inżynierów. Samochód, czy raczej pojazd który ma osiągać 2000 mil na godzinę jest budowany przez jedną osobę. Ktoś powie, że Waldo Stakes jest szalony i porywa się z motyką na słońce i że nie osiągnie celu. Jednak jest na dobrej drodze gdyż zgromadził już dwa silniki rakietowe XLR99. Jeden z tych silników znalazł się w eksperymentalnym samolocie X-15. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i Amerykanin zbuduje swój pojazd to obecny rekord prędkości zostanie zdemolowany.

Podobne wiadomości:

Właściciele Volkswagenów szykują Rekord Guinessa

Właściciele Volkswagenów szykują Rekord...

Aktualności 2015-06-08

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

~Rex 2012-01-08

Jeśli wcześniej sam Waldo nie zostanie zdemolowany razem ze swoim pojazdem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.