mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykański SUV Mazdy

Amerykański SUV Mazdy

Mazda planuje wprowadzić na amerykański rynek nowy model z kategorii SUV, który byłby pierwszym autem japońskiego koncernu produkowanym specjalnie na rynek USA.

Do tej pory swoją pozycję na północnoamerykanskim rynku Mazda zawdzięcza głównie małym samochodom. Obecnie najlepiej sprzedającym się modelem firmy na terenie USA jest sportowe RX-8. Jednak duża popularność, jaką cieszą się większe samochody, w tym także SUV-y, skłoniła władze Mazdy do ruchu w kierunku tego typu aut. Na rynku oferowany jest już model SUV Tribute, jednak jego sprzedaż nie jest zadowalająca.

Nowy model, który pojawiłby się w sprzedaży w 2006 roku, produkowany byłby na bazie Mazdy6. Planowany silnik wykorzystywany w modelach Forda miałby być rzędu 3,0 - 3,5 litra. Wstępny poziom cen szacowany jest na poziomie od 30 do 40 tysięcy USD, zaś roczna sprzedaż w wysokości 50.000 sztuk.

Produkowany SUV ma zacieśnić współpracę Mazdy z Ford Motor Co., nie tylko poprzez zastosowanie silników Forda. Kolejnym krokiem w kierunku bliższej współpracy ma być produkowany nowy model Mercury na bazie platformy Mazdy6.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.