mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykański styl

Amerykański styl

Takim wielkim i wygodnym amerykańcem jest terenowy Ford Explorer - auto mogące pochwalić się największą sprzedażą na tamtejszym rynku w klasie sports utility vehicles.

Amerykański styl

Wielki kraj, olbrzymie przestrzenie, nie trudno o bezdroża jak i niekończące się międzystanowe autostrady. Trudno się dziwić, że właśnie tam, w Stanach Zjednoczonych, pojawia się najwięcej aut, w których siła i wygoda są najważniejsze. Takim wielkim i wygodnym amerykańcem jest terenowy Ford Explorer - auto mogące pochwalić się największą sprzedażą na tamtejszym rynku w klasie sports utility vehicles. Wyposażenie tego samochodu pokazuje nam co znaczy standard w tej klasie. Za podstawową cenę otrzymujemy dwie poduszki powietrzne, ABS i układ przeciwpoślizgowy TCS, system automatycznej kontroli prędkości, automatyczne szyby, lusterka i siedzenia, no i klimatyzacja oczywiście. Dla ewentualnego polskiego użytkownika na pewno przydatny będzie alarm i zamek z pilotem. Dodatkowo możemy sobie zażyczyć okno dachowe - elektrycznie otwierane, oraz elegancką skórzaną tapicerkę. Wielki "Odkrywca" imponuje także bagażnikiem. Po otworzeniu piątych drzwi ujrzymy 1210 litrowe miejsce na bagaże, które można powiększyć aż do 2310 litrów. Eksploatacja tych dwóch ton amerykańskiej myśli motoryzacyjnej nie jest tania, w warunkach miejskich Exploler pożera ponad 19 litrów paliwa na każde 100 kilometrów. Nic dziwnego, pod maską kryje się sześciocylindrowy, czterolitrowy motor o mocy 204 KM. Jeżeli zdecydujemy się jednak pojeździć po drogach, możemy to zrobić z maksymalną prędkością 193 km/h. przyspieszenie jak na olbrzyma także jest niezłe 0 - 100 km/h w 10.9 s.

Chyba największym mankamentem dla polskiego wielbiciela terenowców jest cena, ponad 160 tys. zł. Dla ciekawych: istnieje bardziej luksusowa wersji Explorera o nazwie Lincoln Navigator, niestety w Polsce nie jest oferowany.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.