Artega wraca do gry

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie już we wrześniu, a na liście wystawców pojawiła się firma Artega, która ostatnio miała spore problemy finansowe.

Artega wraca do gry

Ta wiadomość to niespodzianka. Nikt bowiem nie spodziewał się, że firma Artega będzie w stanie podnieść się po tym, jak w 2012 roku wstrzymano produkcję samochodów. Nastąpiło to zaraz po przejęciu firmy przez Paragon AG.

Co ciekawe na liście wystawców targowych firma figuruje jako Artega GmbH & Co. KG. Nie zdradza jednak więcej szczegółów na temat premier.

Są szanse, że pojawi się tam zaprojektowany przez Henrika Fiskera model Artega GT. Auto wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,6 litra rozwija moc 300 KM przekazywane na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni DSG. Przy masie wynoszącej 1285 kg auto rozpędza się do setki w czasie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna podawana przez producenta to 270 km/h.

Więcej informacji o premierach firmy Artega pojawi się z pewnością w następnych miesiącach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Artega GT: nowy rywal Porsche

Artega GT: nowy rywal Porsche

Premiery 2007-08-14

Artega GT w 2008 roku

Artega GT w 2008 roku

Samochody luksusowe 2007-12-03

Artega, niemiecki producent sportowych samochodów stworzony przez byłego szefa Maserati, Karl-Heinza Kalbfella oraz byłego projektanta Astona Henrika Fiskera rozpoczyna prace nad budową fabryki dla nowego modelu o nazwie GT.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!