mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Asfalty z Lotosu

Asfalty z Lotosu

Tylko do końca września tego roku spółka Lotos Asfalt, będąca częścią Grupy Lotos sprzedała ok. 300 tys. ton asfaltów. To tyle, ile wyniosła ich sprzedaż za cały ubiegły rok.

Firma planuje zatrudnienie nowych pracowników. Dziś w przedsiębiorstwie pracuje 86 ludzi. Docelowo powstanie 20 nowych miejsc pracy. Od czerwca tego roku Lotos Asfalt rozwija działalność rynkową i produkcyjną na południu Polski, w Rafinerii Jasło.

Na południu będą wytwarzane asfalty przemysłowe, masy asfaltowe, lepiki i emulsje asfaltowe. Gdańsk będzie specjalizował się w asfaltach drogowych. Lotos Asfalt planuje kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne. W Rafinerii Czechowice trwają już przygotowania do otwarcia bazy magazynowo-dystrybucyjnej asfaltów drogowych.

To nie koniec inwestycji. W przyszłym roku zostanie uruchomiona w Gdańsku nowa instalacja do produkcji asfaltów. Zwiększy ona o 100 proc. możliwości produkcyjne firmy. Po zakończeniu inwestycji Lotos Asfalt będzie w stanie dostarczać na rynek ok. 800  tys. ton produktów rocznie.

"Strategia naszej firmy do 2010 roku zakłada wzrost udziału w rynku asfaltów do ok. 50 procent" - podkreśla Krzysztof Brygała, prezes Zarządu Lotos Asfalty. "Stąd też rozpoczęcie nowej inwestycji, której zakończenie umożliwi nam zaspokojenie potrzeb coraz większej liczby odbiorców. Instalacja ma być gotowa pod koniec maja przyszłego roku. Wtedy też ruszyć ma narodowy program budowy autostrad oraz budowa autostrady A1".

Spółka weźmie aktywny udział w przetargach na dostawy asfaltów na budowaną autostradę A1. Przewiduje się, że na odcinku z Gdańska do Torunia zużytych zostanie ponad 106 tys. ton asfaltów. Do tej pory asfalty z Lotosu zastosowano na odcinkach autostrady A 4 z Wrocławia do Krakowa i na odcinku Kleszczów - Sośnica oraz na autostradzie A2 Poznań - Konin.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.