mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra II w Gliwicach

Astra II w Gliwicach

W zakładzie Opel Polska uruchomiona została produkcja Astry II. Po sześciu miesiącach intensywnych przygotowań, w obecności pracowników oraz zaproszonych gości, Wiceministra Gospodarki, Krzysztofa Krystowskiego, Prezesa General Motors Europe, Michaela J. Burnsa, oraz Dyrektora Generalnego GM Poland i Opel Polska, Romualda Rytwińskiego, zjechała z linii produkcyjnej pierwsza gliwicka Astra ll.

Astra II w Gliwicach

Wraz z rozpoczęciem od stycznia 2004 roku produkcji Astry trzeciej generacji w Europie Zachodniej, gliwicki zakład stanie się jedynym producentem popularnego samochodu rodzinnego, jakim jest Astra II. Osiągnięcie planowanej rocznej produkcji na poziomie 40.000 sztuk pozwoli na stworzenie 200 dodatkowych miejsc pracy. Astra ll będzie produkowana w czterech wersjach nadwoziowych: sedan, 5-drzwiowy hatchback, kombi oraz delivery van. Planowany jest eksport około 80% produkcji na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, jak również do Australii, Nowej Zelandii, RPA oraz niektórych krajów Ameryki Południowej i Azji.
„Pracownicy Gliwickiego zakładu osiągnęli bardzo wysoki poziom jakości, wydajności oraz elastyczności w czasie ostatnich kilku lat produkcji Agili. Jesteśmy przekonani, że ich nastawienie do nowych wyzwań, które można scharakteryzować krótko słowami „możemy to osiągnąć”, przełoży się na bardzo dobre wyniki przy wprowadzaniu do produkcji Astry.” – powiedział Michael J. Burns – „Skuteczne wprowadzenie zasad Globalnego Systemu Produkcyjnego General Motors (GM-GMS) w tym zakładzie oraz pozytywny klimat inwestycyjny, który jest tutaj w Gliwicach, odegrały kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o produkcji Astry II w Opel Polska.”
Astra będzie drugim modelem, obok microvana Agili, produkowanym w gliwickim zakładzie, który jest największą zagraniczną inwestycją w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W chwili obecnej na terenie zakładu zatrudnionych jest 2.000 osób. Wysokość produkcji w roku 2002 wyniosła 85.400 sztuk, z czego około 95% zostało wyeksportowane do większości krajów Europy, a także Chin. Osiągnięcia Opel Polska są dobrym przykładem sukcesu inwestycji zagranicznych na Śląsku, a wprowadzenie drugiego modelu powinno pozytywnie wpłynąć zarówno na rozwój zakładu, jak i polskiej gospodarki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.