mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra rządzi

Astra rządzi

Jak podaje brytyjski serwis branżowy, na tamtejszym rynku Vauxhall Astra - czyli Opel dla Anglików - przewodzi w statystykach sprzedaży.

Astra rządzi

W lutym nowy model niemieckiego producenta zdobył tam 6% rynku, a to dzięki 4.703 sztukom sprzedanych aut. Wspólnie z modelem Corsa, który zdominował segment B i jest na trzecim miejscu w top-ten, Vectrą na szóstym miejscu, oraz jeszcze starą Zafirą na pozycji dziewiątej (jedynym vanem w pierwszej dziesiątce na tamtejszym rynku), Vauxhall zbył 11.817 aut.

Producent może być więc spokojny o losy swojego kompakta. Jego pozycja może się wręcz jeszcze wzmocnić, kiedy na rynek trafi długo oczekiwana, już oficjalnie pokazana w Genewie, trzydrzwiowa wersja Sport. Nie od wczoraj wiadomo, jaką opinią cieszą się wśród Brytyjczyków mocne B- i C-klasowe auta - tzw. "hot-hatch".

Potwierdzeniem tej nieustającej mody jest 20% udział w sprzedaży usportowionych wersji SRi i SXi. Aby to wykorzystać, angielski oddział Opla chce im zaoferować jeszcze mocniejszy produkt. 240-konna VXR, która zapowiadana jest na wrzesień tego roku ma zaspokoić najwybredniejszych klientów i odstawić w tyle głównego rywala - Golfa GTI.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.