mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi Elektronik Center

Audi Elektronik Center

Cała elektroniczna wiedza Audi skupiona pod jednym dachem

Aby skupić całą wiedzę i doświadczenie w zakresie elektroniki pod jednym dachem, Audi AG rozpoczęło w Ingolstadt budowę supernowoczesnego budynku Elektronik Center. Łączna wysokość nakładów inwestycyjnych na ten siedmiopiętrowy gmach wynosi prawie 48 milionów Euro. W maju 2003 roku do przeszklonego kompleksu wprowadzą się pracownicy – 400 osób z Działu zakupów i 50 specjalistów ds. jakości i przygotowania produkcji.

Elektronik Center wyposażone będzie w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i analityczne. Zbudowane zostanie między innymi rolkowo – klimatyczne stanowisko badawcze, które umożliwi sprawdzanie niezawodności części elektronicznych w ekstremalnych warunkach klimatycznych i przy różnych rodzajach nawierzchni.

W skład centrum wchodzić będzie także specjalne laboratorium, w którym testowane w warunkach rzeczywistych i udoskonalane będą wszystkie funkcje stworzonego przez Audi innowacyjnego systemu obsługi Multi Media Interface.

Z kolei w nowoczesnym laboratorium akustycznym fachowcy będą pracować nie tylko nad tym jak powinien brzmieć sprzęt hi-fi w samochodzie, lecz także nad koncepcjami brzmieniowymi, mającymi na celu uzyskanie odpowiedniego dźwięku jadącego Audi.

Kolejną ciekawostką techniczną będzie kanał świetlny o długości 50m i szerokości 10m usytuowany na dolnej kondygnacji budynku, który wykorzystywany będzie przy tworzeniu nowych systemów oświetlenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.