mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych

Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych

W Audi Hungaria rozpoczęła się nowa era. W fabryce w Győr oficjalnie rozpoczęła się seryjna produkcja silników elektrycznych. Linię produkcyjną symbolicznie uruchomili przedstawiciele węgierskiego rządu oraz Audi i Audi Hungaria.

Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych

Silniki elektryczne w zakładach Audi Hungaria wytwarzane są według nowej koncepcji produkcyjnej, w hali o powierzchni 8500 metrów kwadratowych. By produkcja mogła być tu podjęta, koncern zainwestował środki liczone w dwucyfrowych wartościach milionów euro. W tej chwili, w nowym wydziale zatrudnionych jest ponad 100 osób.

By rozpocząć produkcję silników elektrycznych, Audi Hungaria, w przeciągu jednego roku zainstalowało specjalistyczne wyposażenie produkcyjne. Dziś fabryka może wyprodukować ok. 400 osiowych silników dziennie, ale liczba ta może być łatwo zwiększona.

Obecnie pracuje tu około 100 osób, a do końca roku liczba ta zwiększy się do ponad 130. Produkcja prowadzona jest na jedną zmianę, ale już wkrótce ruszy na trzy zmiany.

Wyposażenie produkcyjne, roboty oraz stanowiska do skręcania i pomiarów są ustawione w ustalonych pozycjach, ale nie są połączone w linearny ciąg produkcyjny. Produkcja systemów napędowych prowadzona jest wg. założeń metody modularnej, na wyspach produkcyjnych. Części na poszczególne stanowiska pracy transportowane są przez bezzałogowe pojazdy sterowane inteligentnym systemem informatycznym.

Równolegle do wydziału produkcyjnego, w dziale rozwoju silników Audi Hungaria zainstalowało trzy stanowiska służące do badań i ciągłej, testowej pracy tych jednostek.

Audi Hungaria w ubiegłym roku wyprodukowało 1 965 165 silników spalinowych, stając się w ten sposób jednym z największych w świecie wytwórców tego typu jednostek napędowych. W roku 2017, w Győr produkowano sześć różnych silników benzynowych i trzy różne jednostki wysokoprężne, których moc sięgała od 86 KM, aż do 639 KM. Każdego dnia, w 32 fabrykach Grupy Volkswagen, ok. 6 tysięcy zatrudnionych wytwarza ok. 9 tysięcy jednostek napędowych różnych typów.

Pierwsze silniki elektryczne pochodzące z Győr montowane będą w modelu Audi e-tron. Ten pierwszy w pełni elektryczny model Audi wytwarzany jest w fabryce czterech pierścieni w Brukseli.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi samochody elektryczne

Podobne wiadomości:

Produkcja wodoru z wody morskiej

Produkcja wodoru z wody morskiej

Aktualności 2019-04-03

Jak polskie miasta wspierają elektromobilność?

Jak polskie miasta wspierają...

Aktualności 2019-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Produkcja wodoru z wody morskiej
Produkcja wodoru z wody morskiej
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali nowatorską metodę produkcji wodoru z wody morskiej z użyciem energii elektrycznej.