mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi wygrywa 24 h Le Mans

Audi wygrywa 24 h Le Mans

Zapowiadał się bardzo emocjonujący weekend i tak też wyglądała rywalizacja na Circuit de la Sarthe. Audi po problemach Toyoty i Porsche zwyciężyło po raz 13.

Audi wygrywa 24 h Le Mans
Wszystko przez większą część wyścigu układało się po myśli Toyoty i załogi bolidu nr 7. Japoński zespół utrzymywał świetne tempo i tylko awaria mogła sprawić, że Toyota zakończy zmagania w 24 h Le Mans na tarczy. Fortuna zaśmiała się Japończykom w twarz nad ranem. Po godzinie 5 w prototypie #7 padła elektronika. To był koniec marzeń o wygranej Toyoty. Na prowadzenie wysunęło się Audi z numerem 2.

Po 5 rano już było wiadomo, że to Audi i Porsche stoczą ostateczny bój o zwycięstwo. Jednak już po godzinie prowadzący bolid z Ingolstadt po awarii spadł niżej w klasyfikacji, ale na czele wciąż był prototyp Audi. Kolejne ogromne emocje pojawiły się po godzinie 11, gdy Audi #1 zjechało na 20-minutowy postój po problemach z turbosprężarką na P1 wysunął się ponownie bolid #2. Tuż za nim jechało Porsche #20.

Na tym etapie było już widać, że producent z Ingolstadt ma lepsze tempo niż siostrzany zespół z Zuffenhausen. Jednak ten wyścig to Le Mans i tu mogło zdarzyć się wszystko. Pod koniec wyścigu podczas zmiany, w której auto prowadził Mark Webber doszło do awarii w bolidzie Porsche #20. Dzięki temu drugi bolid Audi przesunął się na miejsce drugie, zaś tuż za nim jechało drugie auto Toyoty. Taki stan rzeczy utrzymał się do samej mety.

Wyścig wygrała załoga Marcel Fassler, André Lotterer, Benoit Treluyer, przed Lucasem Di Grassi, Marc'iem Gene, Tomem Kristensenem. Oba auta Audi. Podium uzupełnili Anthony Davidson, Nicolas Lapierre ora Sebastien Buemi w Toyocie TS040 Hybrid #8.  W Klasie LMP2 zwyciężył zespół startujący autem Zytek Z11SN-Nissan, w GTE Pro załoga Ferrari 458 Italia zaś w GTE AM Kristian Poulsen, David Heinemeier-hansson i Nicki Thiim w Aston Martinie Vantage V8. 

Podobne wiadomości:

Wodór - paliwo przyszłości

Wodór - paliwo przyszłości

Technika 2018-12-19

Bram Schot nowym prezesem Audi

Bram Schot nowym prezesem Audi

Aktualności 2018-12-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.