mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aurea - samochód marzenie

Aurea - samochód marzenie

Ferrari przygotowało dla swoich miłośników najnowszy model. Studyjna Aurea, której stylistyka zbliżona jest do Scuderii, jest prawdziwym supersportowym autem.

Aurea - samochód marzenie

Niestety będzie musiała ona pozostać tylko w sferze marzeń. Nie ze względu na cenę ale ze względu na fakt, iż jest to model studyjny i małe jest prawdopodobieństwo rozpoczęcia jego seryjnej produkcji. Zamiarem projektantów, studia projektowego DGF we współpracy z Uniwersytetem we Florencji oraz inżynierami Ferrari, było pokazanie publiczności, w jaką stronę może pójść projektowanie aut sportowych wzorowanych na bolidach Formuły 1.

Ferrari Aurea wzorowana była na bolidzie F1 z 2002 roku i modelach Enzo 456 i 360 Modena i występuje w czterech wersjach nadwozia - GT, Berlinetta, Spider oraz Spider America .

Niewielkie rozmiary, 4,47m długości, niecałe 2m szerokości, 1,15m wysokości oraz wynikająca stąd waga 1.250kg, w połączeniu z 4-litrowym silnikiem V8 o mocy 500 KM pozwalają autu przyspieszyć do setki w 3,9 sekundy oraz osiągnąć maksymalną prędkość 325 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.