1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

Bezpłatna usługa Historia Pojazdu pozwala teraz sprawdzić historię samochodów sprowadzanych z Niemiec. To długo wyczekiwana zmiana.

Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

E-usługa Historia Pojazdu może pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie.

Teraz wreszcie do usługi dołączono samochody z Niemiec, a poza tym rozszerzona została gama oferowanych informacji.

O co chodzi w usłudze Historia Pojazdu? Załóżmy, że chcecie kupić auto. Wymarzony model właśnie znaleźliście za granicą. Opis sprzedawcy wydaje się być perfekcyjny, ale intuicja podpowiada "sprawdź". Jak to zrobić, kiedy jesteście w domu, a wymarzony samochód kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów dalej? Tu pomoże usługa Historia Pojazdu.

- Dzięki niej możemy sprawdzić m.in. czy auto nie było kradzione, złomowane, czy nie ma przekręconego licznika. Aby to zrobić potrzebujemy jedynie numeru rejestracyjnego, numeru VIN, datę pierwszej rejestracji i profilu zaufanego – tłumaczy minister cyfryzacji.

Do dziś mogliście w ten sposób prześwietlać auta sprowadzane do Polski z wielu krajów Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na tej liście brakowało jednak kraju, z którego pochodzi zdecydowana większość aut przyjeżdżających nad Wisłę - Niemiec. Dzisiaj już są.

Jak to się stało? Rozszerzona została liczbę firm, z którymi współpracuje MC. W zakresie danych zagranicznych do tej pory opierano się wyłącznie na informacjach dostarczanych przez firmę CARFAX. Od teraz do tego grona dołącza także firma AutoDNA.

Dzięki tej kooperacji udostępniane dane rozszerzono także o:

  • ogłoszenia akcji serwisowych producenta (usługa zawiera informację o odnotowanych akcjach serwisowych / naprawczych ogłoszonych przez producentów pojazdów),
  • niedopuszczenia pojazdu do ruchu (usługa zawiera informację o uprawnieniach do uczestnictwa w ruchu drogowym),
  • zgodności numeru VIN ze standardem ISO (usługa zawiera informację o zgodności cyfry kontrolnej numeru VIN ze standardem ISO-3779).

Nie tylko Niemcy

- W ten sposób samochody z krajów, z których dane będziemy dostarczać, stanowią w sumie ok. 80% importu używanych pojazdów – mówi minister cyfryzacji. - To zasadnicza zmiana dla Polaków zainteresowanych nabyciem używanego samochodu, motocykla lub innego pojazdu pochodzącego zza granicy – dodaje szef MC.

Dotychczas do bazy trafiały dane z kilkunastu krajów. Teraz udostępniane będą dodatkowe zakresy informacji o pojazdach z tych krajów oraz informacje z nowych państw. Poza Niemcami do bazy trafią także dodatkowe informacje o autach z m.in. Francji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii.

WAŻNE! Korzystanie z e-usługi jest bezpłatne, co oznacza, że nie zapłacicie za uzyskanie informacji o pojeździe. Tyle teorii, a jak korzystanie z naszej e-usługi wygląda w praktyce? Po pierwsze – trzeba wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl.


Podobne wiadomości:

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już...

Finanse i prawo 2017-12-19

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang Mach-E jako policyjny radiowóz
Ford Mustang Mach-E jako policyjny radiowóz
W pełni elektryczny radiowóz policyjny oparty na Mustangu Mach-E przeszedł rygorystyczne testy w USA.
To pierwszy w pełni elektryczny samochód, który dostał pozytywną ocenę od policji stanu Michigan.