mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AutoMapa z adresami już 30% Polaków

AutoMapa z adresami już 30% Polaków

Pierwsza w tym roku aktualizacja AutoMapy, sześć nowych szczegółowych planów miast, zawiera już 657 tys. adresów w miastach, w których mieszka łącznie 30% Polaków.

Nowymi miastami są Bielsko-Biała, Częstochowa, Gorzów Wlkp., Opole, Płock i Radom. Plany tych miast wykonane na podstawie zdjęć lotniczych oraz zwiadu terenowego przedstawiają szczegółową siatkę ulic, informacje nawigacyjne o kierunku ruchu i zakazach skrętu, a nawet kształty poszczególnych budynków wraz z ich adresami.
 
"W tej chwili mamy już łącznie 38 miast opracowanych z pełną szczegółowością." - mówi Mirosław Bartos, przedstawiciel Geosystems Polska - "Mieszkańcy tych miast stanowią aż 30% ludności Polski. Co więcej, pod względem procentu dostępnych do nawigacji adresów poszczególnych budynków wyprzedziliśmy już część sąsiadów z Unii Europejskiej".
 
Oprócz 38 miast z dokładnymi adresami AutoMapa w wersji XL zawiera nazwy ulic w kolejnych 405 miastach. Łącznie pozwala ustalić dokładny adres lub nazwę ulicy w 443 miastach zamieszkanych przez 55% mieszkańców Polski. Sieć nawigacyjna AutoMapy obejmuje 451 tys. km dróg podzielonych na 9 kategorii, 42,3 tys. miejscowości, 24,5 tys. punktów użyteczności publicznej, 137 tys. km rzek, 20 tys. jezior, 94,5 tys. km2 lasów, 29,9 tys. km linii kolejowych. Podobnie jak w roku ubiegłym również w tym roku ukażą się co najmniej 3 aktualizacje wszystkich wydanych map oraz kolejne szczegółowe plany miast.
 
System nawigacji satelitarnej AutoMapa® jest wspólnym produktem firm Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o. Oferowany w postaci szczegółowych Planów Miast, mapy Polska 50k lub zestawu Polska XL pozwala na głosową i wizualną nawigację na drogach całej Polski. Każdy z nowych planów miast dostępny jest w identycznej cenie jak poprzednie plany tj. 129 zł netto. Użytkownicy AutoMapy w wersji Polska XL mogą pobrać wszystkie nowe mapy bez dodatkowych opłat. Sugerowana cena pełnego zestawu map Polska XL to 778 zł netto.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.