mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobus energetyczny

Autobus energetyczny

Na bazie autobusu miejskiego Mercedes-Benz Citaro stworzono w Polsce energetyczne centrum edukacyjno-informacyjne w ramach unijnego programu "SAVE II", mającego na celu oszczędzanie energii.

Autobus energetyczny

W program finansowo zaangażowany jest również koncern DaimlerChrysler AG. Zaplanowany na dwa lata projekt pod nazwą "Autobus energetyczny" ma na celu propagowanie wśród polskich gmin, przedsiębiorstw i zwykłych użytkowników wiedzy o konieczności oszczędzania i efektywnego wykorzystania energii, jak również informowanie o alternatywnych i odnawialnych źródłach energii oraz doprowadzenie do bardziej świadomego korzystania z energii.

Energetyczny Citaro jeździ po całym kraju, odwiedzając tygodniowo dwie lub trzy miejscowości. W razie potrzeby autobus może pojechać dodatkowo także w inne miejsca. Przez 100 tygodni w ciągu dwóch lat, licząc po 30 odwiedzających dziennie, z informacji i porad oferowanych przez "autobus energetyczny" skorzysta łącznie 30 tys. osób.
 
"Autobus energetyczny" już od kilku miesięcy jeździ po Polsce i w nowoczesny sposób informuje o możliwościach oszczędzania energii. Obok komputera z oprogramowaniem edukacyjnym i dostępem do internetu urządzono w przedniej części autobusu "wystawę" z licznymi eksponatami. Wewnątrz autobusu zainstalowano też model zasilania ogniwami paliwowymi, który objaśnia, na czym polega ta jedna z najnowocześniejszych technologii, stosowana obecnie w 30 autobusach Citaro, które poddane zostały testom w 10 miastach Europy. W ten sposób obrazowo w teorii i praktyce przedstawia się temat energii, oszczędzania energii oraz korzystania z jej odnawialnych źródeł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.