mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Scania w Olsztynie

Autobusy Scania w Olsztynie

W styczniu w Olsztynie została podpisana umowa pomiędzy Scania Polska S.A. a MPK w Olsztynie na dostawę 10 autobusów miejskich Scania OmniLink. Pojazdy zostaną dostarczone jeszcze w pierwszym kwartale 2005 r.

Oferta firmy Scania, uczestniczącej w otwartym przetargu, okazała się najlepsza ze względu na niskie zużycie paliwa, walory eksploatacyjne pojazdów i na konkurencyjną cenę. Mieszkańcy miasta mieli okazję poznać autobus Scania OmniLink podczas jazd testowych przeprowadzonych wcześniej na ulicach Olsztyna. Na jednej z "najcięższych" linii - nr 20 - w godzinach szczytu - autobus spalił 31,5 litra na 100 km - to bardzo mało biorąc pod uwagę duże natężenie ruchu na ulicach i znaczne wypełnienie pojazdu pasażerami. Również służby techniczne MPK Olsztyn mogły zapoznać się z charakterystyką pojazdu i poznać zasady jego eksploatacji.

Autobus Scania OmniLink wyposażony jest w niską i płaską podłogę w przedniej części pojazdu i podłogę na normalnej wysokości w tylnej jego części. Wewnątrz znajdzie się 28 siedzeń dla pasażerów przy zachowaniu szerokiego przejścia i miejsca dla co najmniej 70 osób stojących. Autobusy Scania są budowane w całości przez koncern Scania, dzięki czemu jest on w stanie zagwarantować wysoką jakość wszystkich elementów pojazdu. Ponadto użyte do produkcji materiały o trwałości sięgającej 30 lat - głównie aluminium - w większości mogą zostać zutylizowane i ponownie wykorzystane.

Jazda autobusami Scania zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo. Mocna rama chroni w przypadku przewrócenia się autobusu, a solidne wzmocnienia boczne zwiększają bezpieczeństwo pasażerów w przypadku zderzenia bocznego (w rezultacie próby zderzeniowej samochodu osobowego marki Saab jadącego z prędkością 50 km/h przy zderzeniu prostopadłym ze ścianą boczną autobusu Scania OmniLink nastąpiło odkształcenie wielkości 14 mm). Oczywiście autobusy Scania są wyposażone w hamulce tarczowe i ABS.

Warto podkreślić, że autobusy te produkowane są w Słupsku w fabryce Scania Production Słupsk, która od roku 2003 jest europejskim centrum produkcji autobusów miejskich Scania.


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.