mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Volvo dla VIPów

Autobusy Volvo dla VIPów

Volvo Buses przedstawił ekskluzywnie wyposażoną wersję VIP Volvo 9700, przeznaczoną dla podróżujących w interesach biznesmenów.

Autobusy Volvo dla VIPów

Ten autobus turystyczny wyposażony jest w mniejszą ilość miejsc siedzących, za to są one szersze i bardziej wygodne, ponadto w wyposażeniu znajduje się samoobsługowa mini-kuchenka. Komfort jazdy tym autobusem w wielu częściach Europy z powodzeniem może konkurować z podróżą samolotem, czy koleją.

Idea ekspresowych przewozów luksusowo wyposażonymi autobusami turystycznymi (dalekobieżnymi) nie jest dla Volvo Buses niczym nowym. Firma zdążyła już wdrożyć ten pomysł kilka lat temu w Meksyku. Teraz nadszedł czas na tego typu luksusowe przewozy w Europie. Pierwszą taką ekspresową linią będzie 300-kilometrowy odcinek pomiędzy Goeteborgiem a Oslo. Ogromną zaletą tego rodzaju usług jest fakt, że autobusy turystyczne kursują bezpośrednio: z miasta do miasta. Autobusy będą zabierać pasażerów z kilku głównych hoteli w Goeteborgu oraz hoteli usytuowanych w centrum Oslo.

Model autobusów dalekobieżnych wybranych do tych przewozów to: 15 metrowy Volvo 9700HD. Wnętrze zostało specjalnie przystosowane do wymagań i potrzeb podróżujących biznesmenów. Nadwozie wykonane zostało przez Volvo Buses Finlandia. Ten typ autobusów turystycznych wyposażony jest zwykle w 65 siedzeń, ale wersja VIP będzie ich posiadać tylko 26. Autobusy będą miały po trzy siedzenia w każdym rzędzie - zamiast czterech, siedzenia będą specjalnie poszerzone i przez to bardziej wygodne. Każdy fotel będzie miał przyporządkowane swoje gniazdko elektryczne.

Lars Blom, Senior  Vice President w  Volvo Buses, odpowiedzialny za region Europy, postrzega tę inwestycję, jako kolejny przykład na to, że przewozy autobusami turystycznymi stają się coraz bardziej atrakcyjne dla podróżujących biznesmenów. "Pomimo tego, że linie lotnicze obniżają koszty swoich usług, przejazdy autobusami turystycznymi zawsze będą dla nich konkurencyjne – zarówno pod względem ceny, jak i komfortu podróży"- mówi Lars Blom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.