mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy w służbie niemieckiej policji

Autobusy w służbie niemieckiej policji

Niemiecka policja federalna wzbogaci swoją flotę pojazdów o 33 "ciężkie wozy transportowe" zbudowane na bazie Mercedesa Tourismo. Pierwsze 16 wozów już wyjechało na drogi w całych Niemczech.

Autobusy w służbie niemieckiej policji
Autobusy Tourismo będą realizować rozmaite zadania policji. Będą one wykorzystywane na przykład podczas dużych operacji, takich jak mecze niemieckiej ligi piłkarskiej, demonstracje czy katastrofy w celu szybkiego przewiezienia dużej liczby funkcjonariuszy grup operacyjnych. Dla uprzyjemnienia czasu oczekiwania na interwencję można w nich z miejsca kierowcy oddzielnie regulować klimatyzację o mocy 32 kW. Wraz z ogrzewaniem konwektorowym na ścianach bocznych zapewnia ona cały czas przyjemną temperaturę we wnętrzu.

Swoim nowym autobusem transportowym policjanci będą jeździć nie tylko bezpiecznie, ale także ekologicznie, gdyż silnik Tourismo o mocy 408 KM w nowej technologii wysokoprężnej BlueTec spełnia wymagania dyrektywy UE dotyczące norm emisji spalin Euro 5.

Wyposażenie Mercedesa Tourismo to typowe elementy policyjnych pojazdów interwencyjnych: obrotowe lampy sygnalizacyjne (niebieski sygnał świetlny), migające światła z przodu i specjalny system sygnalizacyjny. Możliwe jest ponadto umieszczenie 40 kasków ochronnych we wnętrzu pojazdu oraz konstrukcji na tarcze ochronne.

W EvoBus ServiceCenter zamontowano również urządzenia telekomunikacyjne i do przesyłania danych niezbędne podczas interwencji. Jednym z wymogów policji były ponadto dodatkowe przyłącza prądu dla przenośnych komputerów oraz telefonów komórkowych. Dwa stoliki pozwalają na omówienie sytuacji już w trakcie jazdy na miejsce interwencji. Oprócz tego sześć autobusów posiada wyposażenie do nauki jazdy.
Tematy w artykule: Citaro Intouro Tourismo

Podobne wiadomości:

Hybrydowy autobus Mercedesa

Hybrydowy autobus Mercedesa

Aktualności 2011-09-23

Grand Award 2011 dla nowego Citaro

Grand Award 2011 dla nowego Citaro

Aktualności 2011-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.