Autostadt

Samochodowe miasteczko Volkswagena.

31 maja 2000 r. w Wolfsburgu zostało otwarte miasteczko samochodowe Grupy Volkswagena. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce dedykowane temu wszystkiemu co wiąże się motoryzacją. Ten pełen wrażeń i atrakcji świat dostępny jest dla zwiedzających przez cały rok. Do lutego 2001 odwiedziło go 1,6 miliona gości – pojedyncze osoby, całe rodziny i grupy zorganizowane.

Na 25 hektarowym terenie z ogromnym parkiem i jeziorami, znajduje się piękne i ekscytujące centrum motoryzacyjne.

W Muzeum Motoryzacji zapoznać się można z liczącą 110 lat historią automobilizmu i jej kamieniami milowymi – od zmotoryzowanych trzykołowców do wizji samochodów przyszłości.

W Laboratorium Samochodowym można uczestniczyć w procesie tworzenia pojazdów – obejmuje to crash testy, jazdę na symulatorach i projektowanie komputerowe. Centrum Klienta zachęca do wirtualnych jazd samochodem po najlepszych autostradach świata. Można również obejrzeć interesujące filmy znanych twórców na ogromnym kinowym ekranie.

Potrzeby kulinarne – od kanapek po wyszukane dania – zaspokaja sześć restauracji Movenpick, a Świat Dziecka zachęca najmłodszych do zabawy.

Siedem warsztatowych pawilonów Audi, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda, Volkswagen, Volkswagen Commercial Vehicles dostarcza zwiedzającym niezapomnianych wrażeń.

„Autostadt znaczy ludzie i auta w ruchu; piękno samochodów; pasja i tradycja; indywidualność i innowacyjność; sztuka, projekt i architektura; wolny czas i zakupy.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.