mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.

Autostrada A1 zostanie dokończona

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że rusza wybór wykonawcy na ostatni brakujący odcinek autostrady A1. 24 kilometry trasy między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem mają powstać w najbliższych latach.

Obecnie trwa budowa odcinków A, C oraz D. Te mają zostać ukończone do 2022 roku. Brakuje wciąż natomiast około 24 kilometrów odcinka B, ale i to ma się w najbliższych latach zmienić. Po tym autostradą A1 można będzie wreszcie dotrzeć od Czech aż nad Bałtyk, a cała trasa będzie liczyć 570 kilometrów.

Podobnie jak w przypadku pozostałych fragmentów autostrady, biegnących w stronę województwa śląskiego, czyli odcinków C i D, A1 będzie wiodła śladem obecnej drogi krajowej nr 1 (DK1). Będzie ona jednak trzypasmowa w obu kierunkach. Co więcej, nowa autostrada A1 będzie miała nawierzchnię betonową, mniej podatną na zużycie i mającą przetrwać bez remontu nawet 40 lat.

W budowie są trzy pozostałe brakujące odcinki autostrady A1. Mowa o odcinku A – Tuszyn-Piotrków Trybunalski, o długości 16 km, odcinku C – Kamieńsk-Radomsko, o długości 16,7 km oraz odcinku D – Radomsko-granica woj. śląskiego, o długości 7 km. Odcinki te mają powstać do 2022 roku.

Tematy w artykule: autostrada A1 budowa drogi

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi zaoszczędziło 110 mln euro dzięki pracownikom
Audi zaoszczędziło 110 mln euro dzięki pracownikom
Audi kontynuuje swój program, w którym pracownicy zgłaszają usprawnienia pozwalające zmniejszyć koszty. Jak było w 2018 roku?