1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Autostrady w Niemczech będą płatne

Autostrady w Niemczech będą płatne

Na wczorajszym posiedzeniu Bundestagu przyjęta została ustawa, która wprowadza opłaty dla kierowców samochodów osobowych za przejazd niemieckimi autostradami i drogami krajowymi. 10-dniowa winieta kosztować będzie 10 euro, roczna nawet 130 euro.

Autostrady w Niemczech będą płatne
O wprowadzeniu opłat za przejazd niemieckimi autostradami mówiło się już od dłuższego czasu. Taki punkt znalazł się nawet w umowie koalicyjnej. W końcu przyszedł czas na wprowadzenie tego pomysłu w życie. Wczoraj, przy 433 głosach za i 128 przeciwko, przegłosowano pakiet ustaw wprowadzających opłaty drogowe u naszych zachodnich sąsiadów.

Opłaty drogowe w formie winietek obejmą kierowców wszystkich samochodów osobowych oraz pojazdów kempingowych, przy czym niemieccy właściciele tych pojazdów otrzymają rekompensaty poniesionych opłat poprzez obniżkę podatku samochodowego.

Jadąc do Niemiec będziemy mogli wybrać pomiędzy winietami 10-dniowymi, 2-miesięcznymi oraz rocznymi. Za najkrótszy okres zapłacimy 10 euro, za dwa miesiące 22 euro. Za rok ok. 130 euro. Co ciekawe, niemieccy kierowcy będą musieli wykupić winietę roczną, której wysokość będzie uzależniona od pojemności silnika oraz normy emisji spalin, nie tylko jeśli zamierzają jeździć autostradami, ale również drogami krajowymi.

Ustawa wchodzi w życie od lipca br., ale opłaty za przejazd autostradami dla cudzoziemców zaczną obowiązywać od przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Ceny nowej Skody Superb w Niemczech

auto motor i sport 2015-03-13

Najwięcej przestrzeni w klasie, wygląd i jakość niczym u Audi i tego nowoczesne i wydajne silniki. Tak w skrócie można opisać nową Skodę Superb. Teraz znamy jej ceny u zachodnich sąsiadów.

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

Aska85 2015-04-08

Jeśli w Polsce jest płata i aż tyle to czemu nie może być autostrada w Niemczech płatna tym bardziej ż jest o wiele lepiej zrobiona niż w Polsce.

~jam 2015-03-29

".... roczna nawet 130 euro" Niech autor artykułu policzy ile razy na polskiej A2 można za tą kwotę przejechać ze Słubic do W-wy i zastanowi się dlaczego wpisał "nawet".

~janko 2015-03-29

Echh szkoda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tunel w Świnoujściu połączy Uznam i Wolin
Tunel w Świnoujściu połączy Uznam i Wolin
Drążenie tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin doszło do punktu zwrotnego. Maszyna drążąca dotarła bowiem ze Świnoujścia do wyspy Wolin.